Konkurs Zielony Poznań - materiały do pobrania  .

Jak wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w okresie od do w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956r. nr 404, 61-441 Poznań). Karty zgłoszeń będzie można złożyć Karty można składać również w swojej Radzie Osiedla bądź, w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych - w wybranym ROD, po uprzednim kontakcie z Biurem konkursu pod numerem telefonu 61 878 50 49

Powołane komisje konkursowe przez Dyrektora Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta w uzgodnieniu z Dyrektorem Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa złożone z przedstawicieli rad osiedli, oceniające i wybierające obiekty zgłoszone na terenach tych osiedli na okres kadencji Rad Osiedli 2024-2029:

1.  Antoninek-Zieliniec-Kobylepole

2.    Chartowo

3.    Fabianowo-Kotowo

4.    Górczyn

5.    Grunwald Południe

6.    Grunwald Północ

7.    Jeżyce

8.    Junikowo

9.    Nowe Winogrady Północ.

10.  Nowe Winogrady Wschód

11.  Ogrody

12.  Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria

13.  Piątkowo

14.  Piątkowo Północ

15.  Stare Miasto

16.  Starołęka-Minikowo

17.  Stary Grunwald

18.  Stare Winogrady

19.  Św. Łazarz

20.  Świerczewo

21.  Wilda

22.  Wola

Udział w konkursie jest oczywiście bezpłatny.

Załączniki


Z myślą o miłośnikach i sympatykach zieleni proponujemy cykl artykułów o przyrodzie i ekologii. Nasze działania edukacyjne służą promocji pomysłów i rozwiązań, które pomogą mieszkańcom zaprosić zieleń do swojego otoczenia oraz upiększyć ogrody i sprawić, że Poznań będzie zielonym i kwitnącym miastem.

Cykl 12 broszur podzieliliśmy na trzy działy. Sprawdź, jakie treści i porady znajdziesz w każdym z nich.

BIORÓŻNORODNOŚĆ - różnorodność biologiczna to wszystkie rośliny, zwierzęta, grzyby i inne organizmy, które żyją wokół nas, a także relacje i zależności między nimi. W tym dziale przybliżymy sekrety ptaków, owadów i roślin oraz podpowiemy co zrobić, by im mądrze pomagać.

WODA - Poznań położony jest u zbiegu rzek, a woda w różnej postaci przewija się zarówno przez wszystkie dzielnice, jak i przez miejską historię. Eksperci zabiorą nas w podróż w czasie i przestrzeni oraz pokażą, jak dbać o zasoby wodne w mieście i jak rozsądnie z nich korzystać.

KLIMAT - zmiana klimatu to realne wyzwanie dla miast i ich mieszkańców i mieszkanek. Sprawdzimy jak zmienia się miejski klimat i co to oznacza dla poznańskiej przyrody. Specjaliści podzielą się też pomysłami i poradami, jak przeciwdziałać negatywnym skutkom zmiany klimatu.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Naradowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.



Klimat na miejskie ogrodnictwo - cykl broszur edukacyjnych - 4 broszury z działu: Woda i Klimat

Załączniki


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej