Małe przewodniki IKSa
Seria przewodników IKSa po Poznaniu jest odpowiedzią na brak niedrogich i efektownych, zwięzłych w formie, małych przewodników monograficznych, poświęconych największym atrakcjom turystycznym Poznania.
Poznań najkrócej ( 1999, 2003 )
W zwięzłej i atrakcyjnej formie dostarcza informacji o interesujących i wartych odwiedzenia miejscach i obiektach naszego miasta.
Dostępny w języku:
- polskim,
- angielskim.
cena: 9,90 zł
Poznań - Ostrów Tumski (2000)
Zaprasza na wycieczkę po najstarszej części Poznania, przypomina jej zaułki i cenne zabytki, oprowadza po katedrze.
Dostępny w języku:
- polskim,
- angielskim,
- niemieckim
cena: 4,00 zł
Poznań - Malta (2000)
Opisuje tereny położone wokół Jeziora Maltańskiego, ich historię, przyrodę oraz dzisiejszą funkcję centrum sportowo-rekreacyjnego i kulturalnego.
Dostępny w języku:
- polskim,
- angielskim,
- niemieckim
cena: 3 zł
Poznań - Stary Rynek ( 2001)
Przewodnik po Starym Rynku z tej samej serii, prezentujący miejsce najliczniej odwiedzane przez turystów i ulubione przez poznaniaków, stanowiące niegdyś centrum życia miejskiego. Opowiada historię Ratusza, Wagi Miejskiej, Odwachu, Pałacu Działyńskich, pomników oraz zabytkowych kamieniczek i ich właścicieli.
Dostępny w języku:
- polskim,
- angielskim
cena: 8,00 zł
Poznań - Zabytki bamberskie (2002)
Najnowsza publikacja, której autorką jest Maria Paradowska poświęcona jest problematyce osadników z Bambergu. Z biegiem czasu Bambrzy całkowicie się zasymilowali i wtopili w społeczność podpoznańskich wsi, które stały się dzielnicami naszego miasta. Dziś z całą pewnością można stwierdzić, że odegrali znaczną rolę w kształtowaniu się poznańskiej społeczności. Z dawnych lat pozostało wiele obiektów, których byli fundatorami.
Dostępny w języku:
- polskim,
- niemieckim
cena: 9,00 zł
Poznań - Fortyfikacje miejskie ( 2004)
Poznań kryje w sobie wiele śladów po dawnych fortyfikacjach - murach średniowiecznych i pruskich fortach. Często przechodzimy obok, nieświadomi ich istnienia. Najnowsza publikacja Wydawnictwa Miejskiego Poznań. Fortyfikacje miejskie, wydana z serii małych przewodników IKS-a, z pewnością przybliży czytelnikom historię powstawania twierdzy Poznań. Autorzy książki, Witold Gostyński i Zbigniew Pilarczyk, oprowadzają po pozostałościach grodu na Ostrowie Tumskim, po miejscach, w których przebiegał mur miejski z bramami i basztami. Proponują również wycieczki do kilku poznańskich fortów. Przewodnik ilustrują fotografie współczesne i archiwalne oraz rekonstrukcje poszczególnych elementów budowli obronnych.
Dostępny tylko w języku polskim
cena: 14,90 zł
Poznań dla każdego - Przewodnik turystyczny dla osób niepełnosprawnych ruchowo (2005)
Ostrów Tumski, Stary Rynek, Malta, zabytki, teatry, muzea, parki, miejsca rozrywki - ale Poznań to coś więcej, to wyjątkowość miejsca. Przewodnik Witolda Gostyńskiego jest zaproszeniem do odwiedzenia miasta adresowanym do wszystkich, którzy chcą zwiedzić stolicę Wielkopolski i jej najbliższą okolicę, a szczególnie do osób mających problemy z przemieszczaniem się.
W przewodniku, obok cennych wiadomości o mieście, znajdują się opisy tras turystycznych, do których dołączone są szczegółowe mapki oraz informacje przydatne niepełnosprawnym podczas wycieczki po mieście (charakterystyka wejść, wind, podjazdów czy toalet). Czytelnik znajdzie także informacje o kulturze i rozrywce oraz wskazówki bibliograficzne, umożliwiające poszerzenie wiedzy o Poznaniu. W rozdziale Porady praktyczne podano niezbędne każdemu turyście adresy, telefony, informacje pomocne w zorganizowaniu podróży, poruszaniu się po mieście, znalezieniu hotelu, restauracji czy placówek służby zdrowia itp. Bogactwo fotografii i map oraz poręczny format to dodatkowe atuty tego niewielkiego przewodnika.
Dostępny w języku polskim
cena: 17,00 zł