2017
W dniach 18-21 czerwca odbył się w Hanowerze Festiwal Muzyczny Fete de la Musique. W tym roku Poznań był reprezentowany przez zespół RUST, którego pobyt został dofinansowany w ramach małych grantów przez Wydział Rozwoju Miasta. Nasi przedstawiciele zdobyli wielkie uznanie hanowerskiej publiczności. Zaangażowanie muzyków w program festiwalu zaowocowało powstaniem nowej kompozycji stworzonej specjalnie na potrzeby festiwalu. To właśnie ten wkład rzeczowy 20 czerwca 2017, w przeddzień głównego koncertu, zespół miał przyjemność zaprezentować po raz pierwszy na koncercie w klubie 'Kulturpalast' w artystycznej dzielnicy Hannoveru
W dniach 23- 24 kwietnia Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, na zaproszenie Nadburmistrza Hanoweru, Stefana Schostoka, wziął udział w Targach Hannover Messe. W roku 2017 Polska była partnerem tych targów i liczne innowacyjne polskie firmy z mogły się zaprezentować szerszej publiczności. Wizyta była także okazją do omówienia kierunków dalszej współpracy między Poznaniem i Hanowerem.
W okresie od 1.03.- 3.04.2017 Poznańska Akademia Rozwoju, zrealizowała projekt, dofinansowany w formie małych grantów przez Wydział Rozwoju Miasta, "SWATKA- poznańsko-hanowerska giełda partnerstw sportowych", w którym udział wzięło 45 mieszkańców Miasta Poznania w wieku od 10 do 50 lat, zawodników, trenerów, animatorów sportu i rekreacji ruchowej. Uczestnicy projektu spotkali się z sympatykami sportu w mieście Hanower w marcu 2017r. Zorganizowane zostały zajęcia integracyjne z animacją językową, w tym nauką specjalistycznego słownictwa sportowego, wieczór kultur, prezentacja miast, w postaci filmów i folderów, giełda partnerstw- uczestnicy, gdzie uczestnicy mieli możliwość opowiedzenia o swojej działalności, swatki- doboru partnerów do przyszłych projektów, wizyty studyjne w obiektach sportowo-rekreacyjnych z możliwością podpatrzenia sportowych rozwiązań dotyczących zarządzania obiektem sportowym, współpracy w ramach trener- zawodnik, zawodnik-rodzina było cennym doświadczeniem. Dodatkowo odbyły się spotkaniach z trenerami różnych dyscyplin sportowych oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne.
W dniach od 22 do 24 września Wielkopolskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego- Dixie Club, zrealizowało projekt, dofinansowany przez Wydział Rozwoju Miasta w formie małych grantów, "Hanowerski Brazzo Brazzone oraz Jazz Band Brno koncerty w Poznaniu", w ramach którego przebywały w Poznaniu dwa zespoły jazzowe z miast partnerskich, hanowerski Brazzo Brazzone oraz Jazz Band Brno z solistą Zbynkiem Tyrnerem. W sobotę 23 września rozpoczął się IX Poznań Old Jazz Festiwal, a pośród kilku zaproszonych zespołów był także Brazzo Brazzone.
Hanowerscy muzycy wzięli udział w Paradzie Nowoorleańskiej na trasie Stary Browar dalej ulicą Półwiejską do Starego Rynku, gdzie swój finał miała Swingująca Starówka. Wieczorem wystąpili na koncercie galowym w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Przybyszewskiego 37A. Z kolei Zbynek Tyrner i Jazz Band Brno wystąpili następnego dnia w niedzielę 24 września. Jak co roku scenę zlokalizowano w naturalnej scenerii przestrzeni portykalnej Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych, gdzie miały miejsce wszystkie dotychczasowe edycje Swingującej Starówki. Zbynek Terner jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czeskich wokalistów jazzowych śpiewających klasykę tego gatunku. W swoim repertuarze ma tak znane standardy jak np. C'est Si Bon, Fly Me To The Moonczy słynny What A Wonderful World. Artyście towarzyszyli znakomici instrumentaliści znani z występów w legendarnej orkiestrze Gustava Broma. Zespołem kierował Roman Kobiela jeden z najwybitniejszych perkusistów u naszych południowych sąsiadów. Koncerty dwóch formacji z miast partnerskich pozwoliły na pogłębienie współpracy pomiędzy środowiskami jazzowymi Hanoweru oraz Brna. Były jednocześnie okazją do zademonstrowania mieszkańcom Poznania, aktualnych trendów jazzowych u naszych partnerów. Paradę Nowoorleańską i koncert galowy oglądało kilkuset poznaniaków, natomiast koncert na Starym Rynku zgromadził liczne grono mieszkańców oraz turystów.
Wrześniowy pobyt Brazzo Brazzone w Poznaniu zaowocował zaproszeniem Dixie Company i amerykańskiej czarnoskórej wokalistki Moniki Lewis do renomowanego Jazz Club Hannover, gdzie koncertują największe gwiazdy światowej sceny jazzowej. Wydarzenie to odbyło się 8 grudnia i było kolejną okazją do zaprezentowania w stolicy Dolnej Saksonii poznańskich jazzmenów. Dixie Company ma w Hanowerze swoich wiernych fanów, którzy od lat licznie przybywają na występy zespołu. Udział Moniki Lewis w projekcie wpisał się w szeroki kontekst międzynarodowych kontaktów Dixie Company. Projekt był również dofinansowany przez Wydział Rozwoju Miasta w formie małych grantów.
"Let's dance in HANNOVER" to projekt realizowany przez Fundację Ewy Johansen "Talent", dofinansowany w formie małych grantów przez Wydział Rozwoju Miasta, który dotyczył wymiany partnerskiej tancerzy tańca nowoczesnego w tym takich styli jak: hip hop, popping, locking, bboying z Miasta Poznania i Miasta Hanower w terminie 24 - 26.11.2017. W ramach projektu przygotowano wyjazd poznańskiej reprezentacji na wspólną wymianę kulturalno- edukacyjną młodzieży miast partnerskich: Poznania oraz Hanoweru, która zakończyła się wspólnym występem reprezentacji miast. Powyższa wymiana była też zaproszeniem dla niemieckiej młodzieży do złożenia rewizyty w Poznaniu w dniach: 12-25 lutego 2018 r. w trakcie trwania ferii zimowych dla województwa wielkopolskiego.
'Twin Cities Music Fest' 2017" to pierwsza edycja serii koncertów mających na celu poszerzenie świadomości oraz zacieśnienie więzów przyjaźni z artystami z Poznania i Hanoweru. Wydarzenie prezentowało zespół/zespoły, artystów, którzy brali udział w wydarzeniu Fete de la Musique w Hanowerze. Good Time Foundation, jako organizator, przy współpracy z Urzędem Miasta Poznania i Hanoweru i dofinansowaniu w ramach małych grantów przez Wydział Rozwoju Miasta, przygotował wydarzenie mające na celu zaprezentowanie artystów, którzy poznali się, tworzyli razem oraz promowali swoje miasta podczas międzynarodowego święta muzyki Fete de la Musique w Hanowerze. Celem było przeniesienie klimatu z tego dnia do Poznania i zachęta do czynnego udziału w Fete de la Musique w Hanowerze.