Jesień i zima to najtrudniejsze pory roku dla bezdomnych zwierząt. Od poniedziałku każdy może jednak pomóc psom i kotom z poznańskiego schroniska - wystarczy przynieść dary na jedno z miejskich Gratowisk. W nagrodę można dostać kejtrowy lub kociambrowy kalendarz.

Od niedzieli, 15 grudnia, będzie można dojechać z Poznania bezpośrednim pociągiem do Pragi. To kolejny - po samolocie i autobusie - publiczny środek transportu, dzięki któremu będzie się można dostać się do stolicy Czech. 

W najbliższą sobotę, 14 grudnia na Jeżycach będzie można odwiedzić "najbardziej offowy jarmark w mieście", czyli Rynek Rozmaitości. Podczas niego odbędą się m.in. koncerty kolęd, spektakle i warsztaty dla dzieci.  

W styczniu ruszy kolejna edycja programu "Seniorzy w akcji". To propozycja dla starszych mieszkańców i mieszkanek Poznania, którzy chcą aktywnie spędzić czas w towarzystwie rówieśników lub z wnukami. 

W sobotę 14 grudnia, od godz. 10:00 do godz. 16:00, odbędzie się impreza - "Wigilia ze Smoleniem". W związku z tym przy skrzyżowaniu ul. Rybaki i Strzałowej zamknięty zostanie fragment ul. Strzałowej (w rejonie skweru Bohdana Smolenia) i fragment ul. Rybaki (przy skwerze i na odcinku do ul. Kwiatowej). 

10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. By zwrócić uwagę na tę ważną datę, we wtorek po zmroku budynek urzędu miasta na placu Kolegiackim podświetli się na zielono. 

Ruszyły przygotowania do tegorocznej wigilii, którą od lat przy wsparciu Miasta organizuje poznański oddział Caritas. Jak zwykle miejsce dla siebie znajdą tam wszystkie osoby samotne, starsze, chore czy ubogie, które chcą spędzić ten wyjątkowy czas z innymi. 

"Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem", a także inne znane pieśni i pastorałki zabrzmią podczas koncertu "Kolęda po sąsiedzku". Poznańscy seniorzy i seniorki w czwartek będą mogli rezerwować bezpłatne bilety. 

Łamanie się opłatkiem, świąteczne potrawy dla potrzebujących i wspólne śpiewanie kolęd. To wszystko czekać będzie w sobotę, 14 grudnia na poznanianki i poznaniaków podczas kolejnej "Wigilii ze Smoleniem".

Jest niewidoczny, bezwonny i wyjątkowo niebezpieczny. Tlenek węgla, zwany też "cichym zabójcą", każdego roku w Polsce powoduje śmierć kilkudziesięciu osób, a jeszcze więcej ulega zatruciu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania zorganizował konkurs, w którym do wygrania są czujniki czadu - urządzenia ratujące życie.

Rzeźby Koziołków na placu Kolegiackim ponownie zyskały odświętne ubranka. Do zakładania strojów zaproszono dzieci z Przedszkola nr 115 "'Polanie''. To już 21 lat świątecznej tradycji!

To wyjątkowa okazja dla poznańskich rzemieślników i rzemieślniczek - już w grudniu będą mogli wziąć udział w aukcji ZKZL i wylicytować lokal na pracownię. Wywoławcza stawka czynszu będzie aż o połowę niższa od standardowej. 

Co zrobić w przypadku zadławienia u dziecka? Jak postępować, gdy przestanie ono oddychać? Dlaczego warto znać wagę malucha? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspert podczas spotkań organizowanych przez Fundację re.akcja i Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Rozpoczęła się rekrutacja na nowy trymestr zajęć w Uniwersytecie Otwartym UAM. To kursy i szkolenia adresowane dla mieszkanek i mieszkańców Poznania i Wielkopolski, od 16. roku życia, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia.

Liczba wyników na stronie
10