Zapowiada się bardzo muzyczny weekend, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Lubiący hip hop nie powinni przegapić koncertu Paktofoniki. Miłośnicy cięższych i mroczniejszych klimatów z pewnością wybiorą się na Clan Of Xymox. Z kolei dawkę jazzu zapewni między innymi Piotr Baron, który zaprezentuje swoje interpretacje utworów Zbigniewa Wodeckiego. Będzie też fado, czy bossa nova, a preferujący polską muzykę powinni się zainteresować występami Mikromusic i Oysterboya. 

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych pozyskał grant na nowy program mieszkaniowy SAN 2.0. Dofinansowane zostaną projekty wybrane w konkursie na rozwój Społecznych Agencji Najmu. ZKZL podpisał już umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Gwarantuje ona spółce 4 miliony złotych wsparcia. 

Kompleksowe podejście do profilaktyki, wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodziców, miejsce spotkań dla profesjonalnych edukatorów - to wszystko zapewnia Centrum Profilaktyki Świt. W przestronnych pomieszczeniach i komfortowych gabinetach pomoc znajdą potrzebujący jej poznaniacy.

Zakończono przebudowę ulicy Trzemeszeńskiej na osiedlu Warszawskim. Prace były prowadzone na odcinku od ul. Toruńskiej do Gąsawskiej. To jedna z ulic o dużym znaczeniu dla lokalnej społeczności.

W miejsce asfaltu posadzone zostaną drzewa i inne rośliny odporne na zmiany klimatu. Pojawią się naturalne place zabaw i ogrody deszczowe. Tak zmieni się w najbliższym czasie sąsiedztwo dziewięciu poznańskich szkół. Dzieci i młodzież zyskają przestrzeń rekreacji, w której będą mogli wypocząć wśród zieleni. Odbruki w różnych częściach Poznania mają też inne zalety - lepsza retencja wód opadowych czy zmniejszenie efektu miejskiej wyspy ciepła.

Kierowcy jadący ul. Hetmańską, między rondami Starołęka i Żegrze, wkrótce przejadą wyremontowaną częścią wiaduktu nad ul. Wagrowską. Prace budowlane przeniosą się na nitkę południową, po której do tej pory odbywał się przejazd w obu kierunkach. Oznacza to zmiany - w nocy z 7 na 8 lutego to nitka północna przejmie cały ruch.

Jak język wpływa na naszą tożsamość? Dlaczego feminatywy wzbudzają tyle kontrowersji? O tym już wkrótce w Poznaniu rozmawiać będą: językoznawca prof. Jan Miodek, Anna Tess-Gołębiowska-Kmieciak z "Rady Języka Neutralnego" i prof. Tomasz Wicherkiewicz z UAM. Wstęp na debatę jest bezpłatny. Wejściówki można odbierać od środy, 5 lutego.

Liczba wyników na stronie
10