Tylko do 2 września można zgłaszać projekty do 24. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Konkurs ma na celu wyróżnienie najlepiej zaprojektowanych i zrealizowanych obiektów architektonicznych na terenie stolicy Wielkopolski, które zostały oddane do użytku w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Od czwartku, 1 września, papierowe wersje deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) będzie można składać w urzędzie miasta przy ul. 28 Czerwca 1956 r.  Zlokalizowany tam Wydział Gospodarki Komunalnej UMP przejmuje dotychczasowe zadanie Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Pierwszy dzwonek wybrzmi już za kilka dni. Szkoły szykowały się na przyjęcie uczniów przez całe wakacje. Przeprowadzone w ponad 200 placówkach remonty dobiegają końca, aby rok szkolny mógł rozpocząć się bez zakłóceń.

W czasie wakacji przeprowadzono kontrole przy niemal 90 poznańskich szkołach. Sprawdzane było oznakowanie i stan elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tak by wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dzieci i młodzież mogła jak najbezpieczniej docierać na lekcje.

Martin Kremer, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu odwiedził we wtorek stolicę Wielkopolski. W urzędzie miasta przyjął go Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna prace nad kolejną inwestycją w Poznaniu. Ogłoszony właśnie przetarg na dokumentację projektową budynków przy ul. Kopanina to pierwszy krok w kierunku powstania nowych mieszkań. Spółka planuje rozpocząć budowę w 2024 roku.

Prace na ul. Św. Marcin i Al.Marcinkowskiego wkraczają w decydującą fazę. Cały czas trwają roboty na odcinku ul. Św. Marcin od mostu Uniwersyteckiego do Gwarnej. Najważniejszy i ostatni zarazem etap, to przebudowa trasy tramwajowej i ulic wzdłuż 27 Grudnia, placu Wolności, Ratajczaka, Kantaka i Gwarnej. To już ostatnia prosta prac w centrum, które zakończą się w 2023 roku. W najbliższym czasie należy się spodziewać dużych utrudnień komunikacyjnych w sercu miasta.

Miasto Poznań - we współpracy z dyrektorami placówek oświatowych - podjęło decyzję o uruchomieniu dodatkowych 9 oddziałów. Zniesiono też limit liczby uczniów  w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych (wcześniej mogło ich być maksymalnie 30). 

Labradorka Xsaja - pies asystujący - oraz jej trener odwiedzili urząd miasta przy placu Kolegiackim. Zajrzeli do Sali Białej oraz do pokojów, w których przyjmowani są klienci. Weszli również do lokalu Informacji Turystycznej przy Wolnym Dziedzińcu.

Do 2 września potrwa XV edycja Spartakiady Seniorów. Rywalizacja toczyć się będzie w kilku dyscyplinach m.in. w szachach, bowlingu czy lekkoatletyce, które zostaną rozegrane na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Jakie remonty czekają nas w najbliższych miesiącach. Dlaczego część inwestycji toczy się w tym samym czasie? Czy są dobrze skoordynowane i czy są one w ogóle potrzebne? Te pytania nurtują wiele poznanianek i poznaniaków. Odpowiadamy na nie w poniższym tekście.

Wystąpienia publiczne, zarządzanie konfliktem w zespole, leasing w firmie czy działania na Instagramie i Facebooku - to tylko nieliczne tematy z bogatej oferty bezpłatnych szkoleń i doradztwa organizowanych przez Poznań Biznes Partner. Kolejna edycja odbędzie się we wrześniu. Obowiązują zapisy. 

Liczba wyników na stronie
20