W 1940 r. rozpoczęła się pierwsza z deportacji Polaków na Sybir. W 85. rocznicę tego wydarzenia w imieniu poznanianek i poznaniaków kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru złożył Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta.

Poznański projekt walki z uzależnieniami został nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd. Znalazł się wśród 20 programów zdrowotnych organizowanych przez gminy, powiaty i województwa w całej Polsce. Tylko do środy (12 lutego) można na niego głosować.

Prawie 37 milionów złotych przeznaczono na tegoroczne remonty dróg. Z tych środków modernizowane są ulice, równane drogi gruntowe i usuwane są ubytki w nawierzchni jezdni. W planach są w tym roku modernizacje m.in. na ulicy Warszawskiej, Radojewo, Starołęckiej i Opieńskiego.

W niedzielę, 9 lutego odnotowano przekroczenie stężenia pyłów drobnych PM10. Prognozuje się jego utrzymanie. Dlatego osoby posiadające w domach bardziej ekologiczne źródła ciepła nie mogą palić w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych niespełniających wymogów ekoprojektu. Zakaz obowiązuje w poniedziałek, 10 lutego. Dzisiaj lepiej unikać także dłuższej aktywności na powietrzu.

Prawie 1500 kamer, ponad 10 tys. zdarzeń wymagających podjęcia interwencji i 116 zatrzymanych - to podsumowanie pracy zespołu operatorów monitoringu miejskiego w 2024 roku. System działających przez całą dobę kamer zwiększa skuteczność strażników miejskich i policjantów, a dzięki temu także bezpieczeństwo poznanianek i poznaniaków.

Liczba wyników na stronie
10