Okres wakacji to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. Dzięki dawcom możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji, ratowanie zdrowia i życia innych osób. Jak zostać jednym z nich? Gdzie i kiedy można oddać krew w Poznaniu?

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą pływalni przy ul. Taborowej. Nowoczesny obiekt powstanie w sąsiedztwie parku Manitiusa, dokąd blisko będą mieli mieszkańcy Grunwaldu, Łazarza i Jeżyc. 

Wirus HCV to cichy zabójca, który może poważnie uszkodzić wątrobę. Niestety ponad połowa zakażonych nim osób nie wie, że jest chora, więc nie rozpoczyna odpowiednio szybko leczenia. Lekarze z miejskiego szpitala im. J. Strusia chcą to zmienić. Zamierzają przebadać ok. 5 tysięcy osób - za darmo, bez skierowania i bez wcześniejszego umawiania się. Przyjść może każdy.

Obecnie w ramach monitoringu miejskiego działają 1 433 kamery oraz Zintegrowane Centrum Zarządzania Kryzysowego i Oglądu Monitoringu Wizyjnego. Jego utworzenie znacząco wpłynęło na bezpieczeństwo na poznańskich ulicach - w ubiegłym roku wykryto o blisko 60 proc. więcej zdarzeń wymagających interwencji niż przed otwarciem centrum. System cały czas jest rozbudowywany i unowocześniany.

Usługi opiekuńcze, zrobienie zakupów, posprzątanie mieszkania - to tylko niektóre rodzaje wsparcia, jakie można otrzymać w programie pomocy sąsiedzkiej. Każdy, kto chce z niego skorzystać, może zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W czwartek, 4 lipca rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na kolejnym odcinku ul. Reymonta. Po zakończeniu prac kierowcom będzie wygodniej poruszać się także na części ulicy od ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego.

Zakończyła się budowa wielofunkcyjnego zaplecza sportowego na terenie Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ul. Solnej. To kolejny etap modernizacji tego popularnego wśród mieszkańców Starego Miasta miejsca. 

141 psów, 308 kotów, 7 królików i 3 papugi mieszkają obecnie w Schronisku dla Zwierząt w Poznaniu. Niemal za każdym zwierzęciem stoi chwytająca za serce historia. Jedne były znalezione, gdy błąkały się po ulicach, inne zostały porzucone przez swoich właścicieli. Wszystkie jednak czekają na adopcję, która da im szansę na nowe życie.

Nabór do konkursu "Neonowy Poznań" został wydłużony. Projekty świetlnych znaków można zgłaszać do 8 lipca - najlepsze z nich zostaną zrealizowane, a później będą mogły być rozmieszczone na budynkach.

Jeszcze tylko przez miesiąc można ubiegać się o pomoc finansową na wymianę kopciucha. Nabór do miejskiego programu Kawka Bis, wspierającego mieszkańców w likwidacji pieców węglowych, trwa do 31 lipca. To ostatni rok z tak wysoką dotacją. W tegorocznej puli jest aż 16 mln zł. 

Z początkiem lipca, zgodnie z zapowiedzią, zostało uruchomionych 200 nowoczesnych urządzeń. Można w nich płacić kartą i Blikiem oraz otrzymać elektroniczny bilet parkingowy.

Od 1 lipca obowiązują nowe umowy z wykonawcami odbierającymi odpady komunalne. Usługa będzie realizowana przez kolejne 3 lata. Oznacza to kilka zmian, ale opłata za odpady nie zmieni się. Nie trzeba też składać nowych deklaracji.

Liczba wyników na stronie
20