Baner, podzielony na dwie części, po lewej stronie, na odblaskowym zielonym tle tytuł warsztatów, po prawej stronie zdjęcie wygłuszonego pomieszczenia.

Te warsztaty to idealna okazja do tego, by wybrać się w najcichsze miejsce w Poznaniu. W tym celu uczestnicy i uczestniczki zawędrują na Kampus Morasko. To właśnie tam, na Wydziale Fizyki UAM znajduje się szczególne pomieszczenie - kabina bezechowa. To przestrzeń, w której nie ma echa ani jakichkolwiek odbić dźwięku. To miejsce starannie wygłuszone i odizolowane od zewnętrznych źródeł hałasu. Jak brzmi dźwięcząca w uszach cisza, tak bardzo obca na co dzień w przestrzeni miasta?

Każdy z warsztatowiczów będzie mógł wsłuchać się we własną ciszę i przekonać, że czasem do odnalezienia wytchnienia potrzebna jest strata. W tym przypadku utrata dźwięku, wymazania go z rzeczywistości. Czy można w tym odnaleźć wartość? Jeśli tak, to co nią jest? Obok poszukiwań odpowiedzi na te pytania, padną też inne, bardziej rzeczowe. Jak działa kabina i jak się ją wykorzystuje - o tym opowie Jan Felcyn, który nagłaśnia problem hałasu w mieście.

Jan Felcyn jest też edukatorem i wykładowcą festiwalu producentów muzycznych Soundedit w Łodzi. Zapalony chórzysta w Chórze Kameralnym Dysonans. Zrealizował nagrania trzech audiobooków. Urodzony poznaniak, społecznik, członek Stowarzyszenia Rowerowy Poznań oraz radny osiedla Wilda kadencji 2019-24 oraz 2024-29. Absolwent Szkoły Liderów Miasta Poznania 2020.

Wszystkie warsztaty w ramach Poznań Designe Festiwal są bezpłatne i skierowane do osób w wieku 16+. Obowiązują jednak na nie wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia pod adresem mailowym hello@poznandesignfestival.pl. Wystarczy wpisać nazwę warsztatów, na które chce się wybrać. To ważne, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na Facebooku.