Wycieczka popoznaniu.pl - Międzywojenny Poznań 1918-1939
Miasto Poznań w okresie międzywojennym wyróżniało się mocno na tle reszty kraju. Pamiętając dawne panowanie zaborcy pruskiego miasto musiało się zmierzyć z nową rzeczywistością i oczekiwaniami jego mieszkańców. Jaki był plan rozwoju? I co udało się zrealizować, zważywszy na zawirowania tego okresu, jaki wojna polsko-bolszewicka, szalejąca hiperinflacja, demokracja parlamentarna, zamach majowy i wielki kryzys? Jak na Poznań wpłynęła Powszechna Wystawa Krajowa? Po której stronie stanęli poznaniacy w czasie zamachu majowego w 1926 r. i czy groziła nam wojna domowa? Jak wyglądały spory polityczne w samorządzie i na tle społecznym? Dlaczego Poznań był najbardziej antysemickim miastem w Polsce, chociaż było w nim najmniej ludności żydowskiej?
Wycieczkę poprowadzi przewodnik Andrzej.
Początek: Pomnik Tadeusza Kościuszki, kolejne punkty programu: Stare Zoo, Plac Adama Mickiewicza, koniec: Aleje Marcinkowskiego.
WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacer odbędzie się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczka nie jest dotowana przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.