plakat

Program wydarzeń: 

9 października (poniedziałek)

godz. 17.00, Herbaciarnia, Otwarcie Dni kultury czeskiej połączone z wernisażem wystawy Elżbieta Ryksa;dar średniowiecza.

godz. 18.00, sala 1, Granice polsko-czeskie i koncert zespołu OKno

Prof. Mieczysław Balowski z poznańskiej bohemistyki w wykładzie Granica, ale jaka? opowie o zagadnieniu granicy w odniesieniu do kultury i mentalności czeskiej i polskiej. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą śmierci Jaroslava Haška, fragmenty "Przygód dobrego wojaka Szwejka" zabrzmią po czesku i polsku.
W drugiej części wieczoru wystąpi zespół OKno.

10 października (wtorek)

9.00-16.00, sala1 Konferencja Biblioteka - ostoja w burzliwych czasach

godz. 18.00 Pałac Działyńskich

Bohemica ze zbiorów specjalnych Biblioteki Kórnickiej - wykład Magdaleny Marcinkowskiej

11 października (środa)

godz. 18.00, Filia Sztuki sala 5 Koncert fortepianowy: Jakub Sládek
Jakub Sládek czeski pianista młodego pokolenia, studiował w Pradze i Londynie. Laureat nagród na konkursach pianistycznych m.in. The Leoš Janáček International Competition in Brno. Koncertował m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemczech, Austrii i Polsce. Zabrzmią m.in. kompozycje Jana Nováka i Leoša Janáčka.

12 października (czwartek)

godz. 18.00, Filia Sztuki sala 5 Franz Kafka patrzy na starbucks. Sztuka publiczna Davida Černego
David Černý uchodzi za enfant terrible czeskiego świata sztuki. W swoich instalacjach w humorystyczny i niejednokrotnie ostry sposób komentuje otaczającą rzeczywistość i czeską tożsamość kulturową, a na swoim koncie ma wiele sukcesów i niemało skandali. Na spotkaniu przyjrzymy się wybranym pracom Černego obecnym w przestrzeniach publicznych Poznania i Pragi oraz zastanowimy się, czy i jak zmienił się ich społeczny odbiór. Prowadzenie Natalia Raczkowska.

13 października (piątek)

godz. 18.00, Filia Sztuki sala 5 "Święto nieważkości. Morawy" spotkanie z Michałem Tabaczyńskim
Michał Tabaczyński w swoim reportażu "Święto nieważkości. Morawy", jak pisze wydawca: "snuje się nieśpiesznie po ulicach morawskich miast i zagląda w zakamarki ich historii, podziwia gmachy i pomniki, wsłuchuje się w rytm kroków na chodnikach, dyskretnie zerka w morawskie dusze." Współorganizatorem spotkania jest Czeskie Centrum w Warszawie. 

opr.sw

Zobacz www.bracz.edu.pl/