Poznańskie eliminacje do 7 Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego
Co to jest slam poetycki? To wydarzenie podczas którego każda osoba może przedstawić publicznie swoje utwory literackie, a zebrani widzowie mogą wybrać najlepszą osobę twórczą wieczoru poprzez głosowanie (podnosimy wtedy ręce
Polska scena slamerska ma już długą tradycję - w tym roku obchodziliśmy 20 urodziny , a od siedmiu lat organizujemy w Poznaniu Ogólnopolski Finał, podczas którego można spotkać się ze slamerkami, slamerami, osobami slamerskimi z całego kraju. Są też koncerty, warsztaty i inne wydarzenia (możesz przeczytać o nich tutaj: https://tinyurl.com/2up9te86
Jak zakwalifikować się do Mistrzostw? Trzeba wziąć udział i zdobyć największą liczbę punktów w eliminacjach.
Do 7. Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego zostało nieco ponad miesiąc, czas na wyłonienie Poznania!
Spotkajmy się na 3 turniejach eliminacyjnych. Kiedy?
6 lipca g. 18:00 Plac Wolności
(nagrody 150/50)
13 lipca g. 19:00 Dom Tramwajarza
(nagroda 250)
27 lipca g. 18:00 Plac Wolności
(nagrody 150/50)
Regulamin slamów poetyckich eliminacyjnych:
PUNKTACJA ELIMINACJI
Zwycięzcą eliminacji zostanie slamer lub slamerka, która zdobędzie największą sumę punktów po zakończeniu trzech turniejów eliminacyjnych. Punkty są przydzielane następująco:
Zajęcie I miejsca = 5 pkt.
Zajęcie II miejsca = 4 pkt.
Zajęcie III miejsca = 3 pkt.
Zajęcie IV miejsca = 2 pkt.
Poza tym po 1 pkt. dla każdego pozostałego uczestnika.
---
1. Organizatorem turnieju są Klub Pod Minogą, Fundacja KulturAkcja oraz inicjatywa Poznański Slam.
2. Zarówno udział w slamie jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną. Pieniądze zostaną przekazane w gotówce po zakończeniu turnieju lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres fundacjakulturakcja@gmail.com, bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu turnieju, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Każdy z uczestników slamu jest ograniczony czasem pojedynczego występu - do ok. 3 minut. Dogrywka to ok. 1 minuta. Dozwolone jest czytanie tekstu z kartki bądź z urządzeń elektronicznych.
7. Uczestniczki i uczestnicy muszą zaprezentować podczas występu własną twórczość.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń (max. 20 osób). O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Podczas występów nie wolno korzystać z rekwizytów, instrumentów czy podkładu muzycznego.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników - udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
12. Rozwiązywaniem kwestii nieuwzględnionych w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.