Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Spektal/koncert Zuzy Gaińskiej - Miasto już przestało boleć

24.06.2023
20:00

Projekt "Miasto już przestało boleć" jest fuzją poezji, muzyki, teatru, koncertu, szaleństwa sztuki scenicznej, przekładającej klimaty beat generation na współczesny język sztuki.
Opowiada o dramatach ludzkich, ale z perspektywy murów budynków. Każde miasto ma swoją melodię: dźwięk trawaju, wypadku, karetki, piaskarki ścierającej ślady krwi z jezdni. To są te widoczne dla każdego dramaty i dla każdego słyszalne. Ale co się dzieje jeśli jeśli miasto czuje emocje, które ukryte są za zamkniętymi drzwiami? Spektakl jest dość melancholijny, ale jednak pozostawia nutkę nadziei.
Za kanwę scenariusza posłużyły wiersze nieżyjącego już poety Waldemara Gaińskiego, udramatyzowane oraz poddane literackiej dyskusji przez  jego córkę, Zuzę Gaińską.

Tekst: Waldemar M. Gaiński, Zuza Zu Gaińska

Reżyseria: Zuza Gaińska

Wykonanie aktorskie/wokalne: Zuza Gaińska

Muzyka: Rafał Smoliński, Konrad Zientara

  • Zuza Zu Gaińska: aktorka, wokalistka, reżyser, człowiek renesansu w nowoczesnym ujęciu. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorsko debiutowała jako nastolatka w spektaklu TV "Kobieta Zawiedziona" u boku Krystyny Jandy, w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Od pierwszego roku studiów aktorskich, uczestniczka wielu festiwali teatralnych krajowych i zagranicznych (m.in. Arrivano dal Mare w Cervi, Festiwal Teatrów Eksperymentalnych w Kairze, Festiwal Teatrów Lalkowych im. Obrazcowa w Moskwie). Aktorka międzynarodowych produkcji (np. Homeland - premiera w Wels w Austrii; Fasada - premiera w Hadze w Holandii).
  • Rafał Smoliński: Rafał Smoliński - realizator nagrań, producent muzyczny, basista, kompozytor, artysta wizualny, performer, autor udźwiękowień słuchowisk i filmów, były stoik.
    Pasjonat field recordingu, realizator wyspecjalizowany w nagraniach muzycznych realizowanych w naturalnych przestrzeniach z nietypową akustyką (od podziemi po kaplicę św. Wawrzyńca na szczycie Śnieżki), które to nagrania realizuje przy pomocy sprzętu rzadko goszczącego poza typowymi studiami nagraniowymi.
  • Konrad Zientara: Architekt, grafik, artysta multimedialny, elektronik, muzyk, akustyk, realizator dźwięku, mikser, koder, żeglarz... zdecydowanie bardziej twórca niż tworzywo; autor przestrzeni, przedmiotów i stanów ducha. Związany z artystami Stoczni Gdańskiej i Warszawskiej Pragi. Filozoficzny podróżnik po zakamarkach przyrody.
  • Waldermar M. Gaiński: Umarły już poeta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1986 r. był związany z Częstochową. W latach 70. XX w. był znaną postacią warszawskiego Koła Młodych przy ZLP, w XXI w. także SPP, a większą część dorosłego życia spędził w Częstochowie. Zdobywał nagrody i wyróżnienia.

Bilety:

20 zł - przedsprzedaż w Domu Tramwajarza, na platformie GoOut.
30 zł w dniu wydarzenia