Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2022
Ideą tego muzycznego święta jest konfrontacja zwycięzców siedmiu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych, którzy następnie stają do szlachetnej rywalizacji, konkurując w stolicy Wielkopolski o zwycięstwo w tym swoistym "konkursie konkursów". Wydarzenie dopełniają warsztaty prowadzone przez dyrygentów i specjalistów w zakresie emisji głosu, wykłady, wystawy, a także koncerty zaproszonych chórów w różnych częściach miasta.
Czwarta edycja GPPCh odbywa się w roku ważnym dla polskiej chóralistyki - roku stulecia urodzin Andrzeja Koszewskiego, jednego z najważniejszych i najwybitniejszych XX-wiecznych twórców literatury chóralnej. Jego muzyka, zarówno inspirowana folklorem, jak i ta ukazująca nowatorskie podejście do śpiewu, po dziś dzień rozbrzmiewa w różnych zakątkach świata. "Orkiestra głosów ludzkich", ciekawe rozwiązania brzmieniowe, rozszerzenie palety środków artykulacyjnych i dynamicznych - to tylko niektóre z elementów, dzięki którym Koszewski zasłynął jako twórca nowej, znakomitej muzyki chóralnej.
Stulecie urodzin tego poznańskiego kompozytora zainspirowało nas do tego, by w ramach wydarzeń towarzyszących GPPCh ponownie przyjrzeć się jego muzyce, porozmawiać o niej i wspólnie pracować nad jej interpretacją w trakcie warsztatów prowadzonych przez wybitnych chórmistrzów z całej Polski.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc. O tym, w jaki sposób zdobyć wejściówki, poinformujemy już wkrótce!
opr.sw
Zobacz gppch.pl/