Z cyklu Zamek Czyta - NIE! - spotkanie z Agnieszką Orłowską
Prowadzenie: Piotr Śliwiński
Spotkanie transmitowane także na Facebooku CK ZAMEK i Zamek Czyta.
"Agnieszka Orłowska napisała książkę bardzo psią. To pies jest bowiem u niej na pierwszym miejscu i wszystko, czego się z książki dowiadujemy, pisane jest z psiej perspektywy. Unikając szkodliwego uczłowieczania, autorka pozwala mu być tym, kim naprawdę jest. Czyli właśnie psem. Korzysta przy tym z najnowszej wiedzy behawiorystycznej i łączy ją z własnymi doświadczeniami. Orłowska, nie szczędząc anegdot z życia własnych czworonożnych towarzyszy, z czułością i humorem ukazuje świat zwierzęcych potrzeb, odbiegający od naszych wyobrażeń i oczekiwań. Książka daleka jest przy tym od suchego teoretyzowania, a każdy opiekun znajdzie w niej dla siebie wiele praktycznych porad i technik (tak, działają, sprawdzałem). A przede wszystkim - wbrew przewrotnemu tytułowi - uzmysławia nam, ludziom, dlaczego nie warto mówić psu «nie!»." (Radek Rak)
"ZAMEK jest miejscem bardzo przyjaznym psom, co bardzo mnie cieszy. Jednak nie zabieram tu swoich dziewczyn, żeby mi towarzyszyły podczas spotkania (och, jakbym chciała żeby futra leżały przy moich nogach, kiedy będę rozmawiać z Piotrem Śliwińskim! Tak, mam wielką tremęJ), bo to dla nich bardzo obciążające. Przebywanie w jednym pomieszczeniu z grupą obcych ludzi i innych psów nie jest tym, co cieszy psie serce. Zostaną w domu. Będą nudzić się niemiłosiernie zostawione samym sobie. Ale wybrałam mniejsze zło. Wrócę do nich szybko i zabiorę na wielki piękny spacer po lesie, żeby im to wynagrodzić. Apeluję też do Państwa, jeśli możecie zostawić psa w domu, nie fundujcie mu tego zgiełku i poklepywania po głowie przez dziesiątki obcych rąk" - Agnieszka Orłowska
AGNIESZKA ORŁOWSKA - instruktorka i pionierka nowoczesnych metod szkolenia psów, nauczycielka pokoleń zoobehawiorystów w Polsce, autorka artykułów na temat tych zwierząt, publikowanych w prasie codziennej i specjalistycznej, prelegentka seminariów i konferencji krajowych oraz międzynarodowych o tematyce kynologicznej, członkini Polskiego Towarzystwa Etologicznego, asystentka kynologiczna Związku Kynologicznego w Polsce. Członkini, założycielka i przewodnicząca Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej "ALTERI", następnie członkini zarządu i prezeska Fundacji Alteri, szkolącej psy asystujące osobom z niepełnosprawnością ruchową.
Od 1989 roku organizuje i prowadzi szkolenia na podstawie autorskiego programu "Podstawy Pracy z Psem (PPP)". Stworzyła pierwszy w Polsce kurs szkolenia psów metodą opartą na wzmocnieniu pozytywnym, skierowany do przyszłych trenerów i instruktorów. Jest też autorką i koordynatorką programu szkoleniowego "Przygotowanie do Prowadzenia Psa w Dogoterapii" oraz kursów specjalistycznych dla weterynarzy (VET-SET) i hodowców (PET-SET).
Bilety w cenie 5 zł.