Madeline Miller - spotkanie z cyklu #premieraonline
Madeline Miller, autorka bestsellerowej "Kirke", dekadę temu debiutowała świetnie przyjętą powieścią "Pieśń o Achillesie". W tym roku książka ponownie trafiła do polskich księgarń w zupełnie nowym wydaniu. Z okazji wznowienia tytułu, Madeline Miller weźmie udział w spotkaniu z cyklu Premiera online, podczas którego odsłoni kulisy pracy nad książką i odpowie na pytania czytelników.
To opowieść o bogach, królach, nieśmiertelnej sławie i ludzkich uczuciach. Madeline Miller "Pieśń o Achillesie" pisała przez 10 lat, pracując w tym czasie jako nauczycielka greki i łaciny. Debiutancka powieść przyniosła jej Orange Prize for Fiction, przez wiele tygodni utrzymywała się także na liście bestsellerów "New York Timesa".
Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie.
Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie.
Zapowiedź tej tragedii nie opuszcza go ani na krok, lecz Achilles nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, złotym dzieckiem, które z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów.
Patroklosowi brakuje tego wszystkiego, co ma Achilles. Jest wygnańcem - dziwnym, słabym i nic nieznaczącym. A jednak pewnego dnia między chłopcami zadzierzga się nić przyjaźni...
Kiedy po latach Grecję obiega wieść o porwaniu do Troi pięknej Heleny, Achilles, uwiedziony obietnicą nieśmiertelnej sławy, z innymi bohaterami gotuje się do walki. Razem z nim rusza Patroklos. Jeszcze nie wiedzą, że na polach pod Troją los upomni się o swoje - niezależnie od prób, które podejmą, aby go oszukać.
------
Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.
Zobacz www.facebook.com/events/330235588568296