Lato w Bibliotece Raczyńskich - online
Przez lata przyzwyczailiśmy się, że lato to czas spotkań Bibliotekarzy z małymi czytelnikami i wspólne odkrywanie piękna literatury i świata. Niestety w tym roku ze względu na reżim sanitarny, te zwyczajowe spotkania nie będą odbywały się w takiej formie do jakiej przywykliśmy. Jednakże by nie opuścić swoich małych czytelników, władze Biblioteka Raczyńskich podjęły decyzję aby w tym roku po raz pierwszy jedna z najstarszych bibliotecznych akcji, czyli Lato z książką zostało przeniesione do internetu.
Bibliotekarze z kilkunastu filii przygotują dla dzieci filmy m.in. z zadaniami plastycznymi oraz prezentacjami, nawiązującymi do tematu odkrywania przyrody i poznawania tajemnic fauny i flory. Nie zabraknie też opowieści i książkowych rekomendacji dla najmłodszych. Akcja rozpocznie się już w niedzielę 28.czerwca. Bibliotekarze zapraszają także do wysłuchania braczytanek wg. "Tajemniczego ogrodu". Jest to opowieść o przemieniającej sile przyjaźni i pięknie natury która będzie czytana w lipcu i sierpniu. Filmy będą publikowane na Facebooku i Instagramie Biblioteki oraz na bibliotecznym kanale You Tube, do którego subskrypcji Organizatorzy tej przemiłej akcji serdecznie zachęcają.
Rozpoczyna się jednocześnie projekt Muzea Biblioteki Raczyńskich online, w ramach którego będzie można wziąć udział w oprowadzaniach kuratorskich, wykładach i prelekcjach na temat twórczości i życia patronów muzeów literackich. Pierwszy film "Trójkąty miłosne u Sienkiewicza" zostanie wyświetlony już 27.czerwca. Warto zatem śledzić także profili Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, Pracowni-Muzeum J.I. Kraszewskiego oraz Mieszkania-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny oraz kanał Biblioteki Raczyńskich na You Tube.
Chętni na spotkanie na żywo w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza mogą udać się do placówki od 30 czerwca, kiedy Muzeum ponownie zaprasza zwiedzających, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
W Bibliotece będzie również można pogłębić swoją wiedzę o storytellingu. O tym, czym jest storytelling i jak można go wykorzystać w pracy, sztuce i życiu codziennym opowie dr Monika Górska, która jest dokumentalistką, scenarzystką, autorką książki "Visual Storytelling" a także założycielką Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego, Akademii Video Storytellingu oraz Fabryki Opowieści. Spotkanie online w ramach cyklu Mól w sieci odbywać się będzie już 8 lipca o 18.00 na FB Biblioteki.
_
opr.LT