plakat

Rośliny Cybiny - wystawa czasowa

30.06 – 23.09.2018

Letnia pogoda zachęca do wypraw na łono natury - na przykład nad rzekę, otoczoną wspaniałą zielenią. Czy jest to zbita, bezimienna masa roślin, czy konglomerat osobistości, bohaterek i bohaterów o indywidualnych cechach, zwyczajach i siedliskach, w których lubią (lub nie lubią) przebywać? Poznajmy się bliżej!

Na wystawie "Rośliny Cybiny" oddany zostanie głos florze. Rośliny zdradzą swoje sekrety: która najlepiej czuje się w rwącym nurcie, a która na skoszonej łące, która spokojnie przycupnęła przy samej ziemi, a która lubi... latać! Życie roślin jest pasjonujące. Bohaterów i bohaterki spotkać będzie można zaraz obok - w dolinie rzeki Cybiny, w samym sercu miasta. Najpierw oglądanie wystawy w Śluzie Katedralnej, a później na spacer nad rzeką w poszukiwaniu roślin, których zwyczaje czekają na odkrycie. Wystawa daje narzędzia (także dosłownie!) do wytropienia ich wśród - już nie tak anonimowego - tłumu zieleni.

Na wystawę Rośliny Cybiny organizatorzy szczególnie zapraszają najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowana będzie rzeczna sala przygód - artystyczna przestrzeń inspirowana doliną rzeki. Aranżacja wykonana z naturalnych materiałów, jakie można znaleźć nad Cybiną, zaprosi dzieci do eksperymentowania, buszowania i poznawania tajemnic przyrody. Małe dzieci będą mogły tu rozwijać wyobraźnię bawiąc się w specjalnie z myślą o nich zaaranżowanej przestrzeni odwołującej się do przyrody, roślin nadrzecznych czy aktywności związanych z rzeką.

Autorką aranżacji jest Jolanta Brejdak, artystka, która w swej twórczości wykorzystuje naturalne materiały. Nad dostosowaniem aranżacji do potrzeb najmłodszych dzieci czuwały ekspertki z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

Rośliny Cybiny - wystawa czasowa: 30.06 - 23.09.2018

Wernisaż: 30 czerwca 2018, godz. 16.00 - Brama Poznania

  • Kuratorzy: Natalia Olejnik, Maciej Jędrzejczak (Fundacja Inspekt)
  • Grafika: Olga Kawacińska
  • Aranżacja: Pillcrow
  • Aranżacja przestrzeni dla dzieci: Jolanta Brejdak
  • Konsultacje eksperckie: Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren
  • Aranżacja dźwiękowa: Hubert Wińczyk
  • Produkcja: CTK Trakt, dyrektor: Robert Mirzyński