Stacyjka Zdrój - spektakl
Spektakl w reżyserii Adama Opatowicza i Andrzeja Poniedzielskiego, który także bierze udział w spektaklu. Kabaret Starszych Panów. Wasowski i Przybora. Przybora i Wasowski. Klasa sama w sobie, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Niektóre teksty, piosenki czy skecze tego genialnego duetu na stałe zagościły w polskim słownictwie. To dzięki Kabaretowi właśnie dał się poznać niezwykły talent Ireny Kwiatkowskiej, Wiesława Gołasa, Mieczysława Czechowicza, czy Kaliny Jędrusik.
Stacyjka Zdrój - to stacyjka nie byle jaka. Utrzymana w konwencji połowy XX wieku idea znajduje szeroki odbiór u publiczności reprezentującej różne etapy życia. Metafora ta jest nie przypadkowa ponieważ Stacyjka Zdrój jest stacją końcową... wszystkiego, a chcąc skonkretyzować to na siłę można by powiedzieć, że stacją końcową życia. I to właśnie z tego miejsca bohaterowie organizują indywidualne lub grupowe wypady w przeszłość wspominając zakończone przedwcześnie lub zbyt późno życie. Zgrabna fabuła przeplatana licznymi piosenkami z repertuaru Przybory i Wasowskiego daje w efekcie "wesoły sentymentalizm", który przyjmuje się jak zdjęcia z dawnych wspaniałych podróży.
W przedstawieniach są momenty kulminacyjne i są też takie które mają tworzyć napięcie. W dziele Opatowicza i Poniedzielskiego nie wyczuwa się takich. I chyba to jest największym jego atutem. Jest lekkie, przyjemne i co w tym zestawieniu niezwykłe- trwałe. Pozostawia bowiem po sobie trwały ślad. Może dla tego, że przez swoją "zaświatową" oprawę w zasadzie dotyczy każdego z nas, a może dlatego, że w głębi duszy wszyscy zastanawiamy się czasem nad minionym. Wieczór na Stacyjce Zdrój nie będzie zmarnowany..
W spektaklu można będzie usłyszeć m. in. piosenki: "Addio pomidory", "Ty nie odmawiaj mi", "Tanie dranie", czy "Upiorny twist".
BRAK BILETÓW!
opr.sw