![a](/mim/events/pictures/a,pic1,1225,0,172970,with-dims,248,355.jpg?_sst=1738753807925)
Naukowe show dla dzieci - Laboratorium Szalonych Naukowców
Dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Laboratorium Szalonych Naukowców
Naukowe show dla dzieci Programy naukowego show "Laboratorium szalonych naukowców" to pokaz eksperymentów z różnych dziedzin nauki. Każdy eksperyment zawiera krótke tłumaczenie. Ponieważ pokaz ma charakter rozrywkowy, nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii, jednak zawsze udzielane są informacje na temat zasad lub przepisów które są podstawą do tego eksperymentu.
Przykłady eksperymentów:
- Szalona Piana
Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru w obecności pianowego agenta. Bardzo objętościowy i jaskrawy eksperyment. Setki litrów kolorowej pianki.
- Ciepły śnieg
Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poli akrylanu sody).
- Ciekły azot
Kompleks eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów i substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy.
- Cewki Tesli
Kompleks eksperymentów z bardzo rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, bez przewodów. Singing błyskawica.Człowiek jako anteny emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowy plazma w zamkniętych przestrzeniach
- Theremin (instrument muzyczny, na którym grają bez dotyku)
Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, pokaz gry na instrumencie.
Historia powstania show Laboratorium Szalonych naukowców - naukowe show, stworzone przez nauczyciela chemii i wyreżyserowane w 2010 roku. Oparte na humorze i demonstracji spektakularnych eksperymentów - naukowe show szybko stało się popularne. Programy łączą w sobie eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych Niezwykłe i łatwe do zrozumienia tłumaczenie i demonstracja skomplikowanych zjawisk przyciąga uwagę widzów i budzi zainteresowanie do wiedzy naukowej.
Bilety w cenach 25, 35, 45 i 55 zł (w zależności od miejsca).
_
opr.LT
![a](/mim/main/pictures/a,pic1,1225,0,172970,show2.jpg?_sst=1738753807925)