Warkocz Magdaleny 2017 - festyn
Staromiejską poznańską tradycją jest lipcowy festyn farny organizowany przez Parafię Farną na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Muzyka, taniec, sztuka, kulinaria, sport, zabawa, historia splatają się w niekończący się warkocz atrakcji. Zaczynamy uroczystą Mszą odpustową w Bazylice Farnej, której patronką jest m.in. Maria Magdalena wspomniana w nazwie festynu. Długowłosa święta patronuje także zabawom i wydarzeniom, które od godziny 14.00 zapełniają Dziedziniec Urzędu Miasta. Do Poznania z różnych stron ściągają dziewczęta i kobiety z długimi włosami i walczą między sobą o każdy centymetr warkocza. W zeszłym roku walczyło ponad 100 dziewcząt, a najdłuższe warkocze miały odpowiednio: w kategorii do 5 lat - 88 cm, do 10 lat - 119 cm, do 15 lat - 129 cm i do lat 100 - 144 cm. Wypiek w kształcie warkocza możliwy jest do nabycia tylko raz w roku.
Podczas festynu uczestnicy mogą zajrzeć w każdy farny zakamarek i poznać historię miejsca, usłyszeć i zobaczyć z bliska organy Ladegasta oraz obejrzeć zbiór skarbów farnych.
Dla dzieci przygotowany zostanie wielki turniej farny - w kilku konkurencjach będzie można sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę, a zebrane punkty po zsumowaniu wskażą zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Warto się zmobilizować, by otrzymać przygotowane nagrody. Miłośników zwiedzania z pewnością zainteresuje konkurs "Tajemnice Fary" - by w nim wygrać, trzeba będzie się przysłuchiwać przewodnikom oprowadzającym po wszystkich zakamarkach.
W tym roku gościć będą zespoły muzyczne z Obornik, a festyn zakończy występ Kabaretu Afera.