Wystawa i warsztaty - Razem z Markiem Cecułą poszukujemy identyfikacji Poznania
Fundacja nowymodel.org zaprasza na wernisaż wystawy ze specjalnym udziałem Mistrza Designu Marka Cecuły. Tym razem spod jego rąk wyszły... PYRY!
Pyra by Marek Cecuła - Poczciwy ziemniak jako symbol nowoczesnego Poznania? Tak! Pod warunkiem, że trafi w ręce prawdziwego mistrza. Na wystawę i warsztaty zaprasza nowymodel.org.
Ratusz ogłosił jesienią konkurs na logo do hasła Wolne Miasto Poznań, rozpoczynając w ten sposób szerszą dyskusję o naszym wizerunku i
identyfikacji wizualnej. Co zamiast "miasta know how" i osławionej gwiazdki? Z czym poznaniacy i poznanianki mogliby się utożsamić? Jak warto promować dziś Poznań?
Przyjrzyjmy się pyrze. Poczciwa i dobrze znana ma szanse na zupełnie nowe życie. Do wydobycia jej wdzięków potrzebny jest jednak mistrz, który z
domowej kuchni wyniesie ją na salony. W wytwornych restauracjach stawia się dziś na lokalne produkty i podaje je w bardzo wyrafinowany sposób. Do podlania wykwintnym sosem naszej pyry zaprosiliśmy zatem Marka Cecułę - mistrza designu, bo wzornictwo i rzemiosło to także ważne poznańskie symbole.
Organizatorzy zapraszają na wystawę "Razem z Markiem Cecułą poszukujemy identyfikacji Poznania" a także na warsztaty "Pranie designu" inspirowane plenerami legendarnego Profesora Rajmunda Teofila Hałasa.
Wystawa "Razem z Markiem Cecułą poszukujemy identyfikacji Poznania"
Głównym elementem wystawy będzie owoczesna porcelana zaprojektowana przez Marka Cecułę oraz jego studio projektowe Modus Design | Studio Marka Cecuły z myślą o Poznaniu i jego promocji poprzez design. Na wystawie pokażemy również meble klasyków polskiego designu, przywrócone do życia przez fundację nowymodel.org: "Regał o zmiennych wysokościach" oraz stolik "Kawa i papierosy" prof. Rajmunda Teofila Hałasa, oraz "Krzesło Kowalskiego" Bogusławy i Czesława Kowalskich, a także meble i inne obiekty użytkowe zaprojektowane przez twórców współpracujących z nowymodel.org: prace Cyryla Zakrzewskiego, Ronena Kadushina, Karola Starczewskiego, Michała Dumina.
- wersnisaż wystawy: 10.12. g. 19
- wystawa czynna w dniach: 10-16.12 w g 15-18
- wstęp wolny
Warsztaty "Pranie designu"*
Organizatorzy zapraszają adeptów projektowania (licealistów i studentów) chętnych do wyprawy w świat wzornictwa, inspirowanej plenerami Profesora Rajmudna Teofila Hałasa, który zachęcał swoich uczniów do patrzenia na design świeżym okiem, bez rutyny. Liczymy na otwarte głowy pełne pomysłów na to, jak identyfikować dziś Poznań. Konsultacje po warsztatach poprowadzą: Marek Cecuła, Edyta Cieloch, Cyryl Zakrzewski i Karol Starczewski.
- warsztaty: 10.12. g. 13-18
- konsultacje: 10.12. g. 19
- wstęp wolny (bez konieczności wcześniejszego zapisywania się można dołączyć w każdej chwili)
Więcej szczegółów tutaj.
_
oprac.LT