VIII Letnia Akademia Muzyki Dawnej
Zajęcia VIII Letniej Akademii Muzyki Dawnej poświęcone będą muzyce okresu średniowiecza, renesansu, baroku i klasycyzmu.
Skierowane są zarówno do śpiewaków, jak i instrumentalistów,
zainteresowanych historycznym wykonawstwem muzyki dawnej - uczniów średnich szkół muzycznych, studentów i absolwentów wyższych uczelni muzycznych oraz nauczycieli szkolnictwa muzycznego.
W ofercie Letniej Akademii Muzyki Dawnej znajdą się także zajęcia dla zespołów, zajmujących się interpretacją muzyki sprzed 1800 roku. Podczas kursów praktycznych oraz wykładów teoretycznych uczestnicy poszerzać będą znajomość repertuaru muzycznego dawnych epok stylistycznych, pogłębiać wiedzę o ówczesnych instrumentach, poznawać zasady interpretacyjne w oparciu o traktaty pisane w tamtych czasach oraz doskonalić technikę śpiewu i technikę gry na instrumentach.
W programie przewidziane są koncerty w Auli im. Stefana Stuligrosza (19-23.09. o godz. 18.00 oraz 24.09. o godz. 12.00), wykłady i lekcje otwarte prowadzone przez wybitnych specjalistów, zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej.
Zajęcia indywidualne i zespołowe prowadzić będą:
Maria Banaszkiewicz-Bryła - klawesyn
Marzena Michałowska - śpiew
Karolina Zych - flet Traverso
Jarosław Thiel - wiolonczela barokowa
Henryk Kasperczak - lutnia
Damian Kurek - trąbka naturalna
Marek Niewiedział - obój barokowy
Mikołaj Zgółka - skrzypce barokowe
Kazimierz Pyzik - viola da gamba
Tomasz Wesołowski - fagot historyczny
Akompaniament - Dagmara Tyrcha, Natalia Hyżak
Gość specjalny LAMD: Martin Gester - organista, klawesynista i dyrygent, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej.
Wstęp wolny na koncerty i wykłady.
Na zajęcia indywidualne i zespołowe obowiązuje opłata i karta zgłoszeniowa (dostępna na stronie Organizatora).
oprac.LT