okładka

Niesamowite perypetie dwunastoletniego chłopca mieszkającego 1000 lat temu w grodzie na Ostrowie Tumskim, mogą zdumieć, zachwycić, a co "gorsza"  bezpowrotnie wciągnąć w wir średniowiecznej przygody. Wszystkich chętnych do odbycia podróży w czasie zapraszamy do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci.

Książka jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego dla dzieci - Wypisz, wymaluj, przeprowadzonego w roku 2013. Od godziny 12:00 w Rezerwacie Archeologiczny Genius Loci   (ul. Posadzego 3) będzie można spotkać się z Poznanem, bohaterem książki. Poznan to rówieśnik dzisiejszych małych mieszkańców Poznania. Jego imię mogło dać początek nazwie grodu na Ostrowie Tumskim. Przygody chłopca wplecione we wczesnośredniowieczne realia, pozwalają  wyobrazić sobie wyspę katedralną w Poznaniu jako arenę ciekawych, niezwykłych wydarzeń sprzed tysiąclecia, opowiedzianych przez archeologów wspomaganych dziecięcą wyobraźnią, zarówno w pomysłach fabuły jak i ilustracjach.

Przygotowane zostały także inne atrakcje. Od 12:00 o książce opowiadać będzie autorka Magdalena Sprenger. Wspólnie z nią zaprezentują się także uczestnicy projektu edukacyjnego Wypisz, wymaluj. Następnie o godzinie 12:30 wręczane będą nagrody i egzemplarze autorskie Historii Poznana dzieciom biorącym udział w projekcie tworzenia  książki. Od godziny 13.00 do wspólnej zabawy zaprosi grupa rekonstrukcyjna Aurea Tempora. Wstęp dla wszystkich dzieci będzie wolny.

Przedłużeniem tego niewątpliwego święta na Ostrowie Tumskim  będzie spotkanie na Starym Rynku w Poznaniu. W piątek 26 czerwca tam właśnie odbędzie się druga promocja książki Historia Poznana.

Zobacz www.muzarp.poznan.pl