Powiększ tekst
a

Spotkanie a autorami Antologii Polskiego Rapu

25.02.2015
18:00
Browar Pub Słodownia, ul. Półwiejska 42 (Stary Browar), Poznań Zobacz na mapie
Wstęp wolny
Opis

Spotkanie z autorami "Antologii polskiego rapu" wydanej nakładem Narodowego Centrum Kultury.
Wstęp wolny.
"Antologia polskiego rapu" jest wspólną książką Dominiki Węcławek, Marcina Flinta, Tomka "CNE" Kleyffa, Andrzeja Cały i Kamila Jaczyńskiego. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 najważniejszych polskich artystów. Dodatkowo w książce znaleźć można wywiady poświęcone historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana "DJ 600V" Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował
Grzegorz "Forin" Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop.
Wersję elektroniczną publikacji można pobrać za darmo ze strony www.nck.pl.
W spotkaniu udział wezmą:
Hirek Wrona - DJ, DVJ, niezależny publicysta, producent i reżyser imprez muzycznych. Dziennikarz radiowy, telewizyjny, prasowy i internetowy. Rzecznik prasowy wielu festiwali i koncertów (m.in. Festiwalu Opolskiego, Sopockiego, Jazz Jamboree, koncertu J.M. Jarre'a). Specjalizuje się w "czarnej muzyce" (hip-hop, funk, soul, jazz, blues). Wielki fan piłki nożnej,szczególnie angielskiej, oraz koszykówki. W latach 1985-2006 związany był z Programem III PR (prowadził audycje "Radiomann", "Trochę Swingu", "Zapraszamy do Trójki", "Muzyczny Non Stop", "Radio Clash", "Między dniem a snem" oraz kultowy "Czarny Piątek"). W latach 1996-2002 współpracował z "Machiną". Były redaktor naczelny miesięcznika "Polski Hip-Hop"; felietonista "Dziennika Łódzkiego" i "Słowa Polskiego".Swoje fonograficzne doświadczenia zdobyte w niezależnym wydawnictwie Polton (producent płyt Kultu i Róż Europy) wykorzystał w 1996 zakładając pierwszą polską niezależną firmę fonograficzną wydającą tylko hip-hop: B.E.A.T. Records.

Andrzej Cała - dziennikarz muzyczny od 2002, autor "Antologii Polskiego Rapu". Z wykształcenia politolog. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od portalu Tylkokonkret. W 2002 roku związał się jako dziennikarz muzyczny z miesięcznikiem "DosDedos", w którym pracował do końca 2004 roku. Na przełomie 2004 i 2005 roku został współprowadzącym ważnego dla polskiej sceny hiphopowej magazynu "Klan". Po jego upadku rozpoczął współpracę z magazynem "Ślizg", a od września 2005 roku dołączył do redakcji reaktywowanego periodyku "Machina". W 2005 roku był wraz z Radkiem Miszczakiem współautorem leksykonu hiphopowego "Beaty, Rymy, Życie", największego tego typu wydawnictwa we wschodniej i środkowej Europie. Trzy lata później Cała i Miszczak, z pomocą Hirka Wrony, przygotowali podobną publikację "Dusza, Rytm, Ciało", dedykowaną muzyce soul i r&b.
Marcin Flint - dziennikarz, redaktor, autor "Antologii Polskiego Rapu". O hip-hopie zaczął pisać pod koniec lat 90. w magazynie "Klan", ale ważniejszy był "Ślizg", którego był felietonistą. Przeprowadził akcję poszukiwania muzycznych talentów (zakończoną wydaniem dwóch mixtape'ów) i uczestniczył w tworzeniu krótkich, filmowych form dokumentalnych.
Tomasz Kukołowicz - dr hiphopologii, redaktor prowadzący "Antologii
Polskiego Rapu". Autor książki "Raperzy kontra filomaci" oraz artykułów naukowych dotyczących polskiego rapu. Od 2010 roku pracownik Narodowego Centrum Kultury, odpowiedzialny m.in. za publikacje z serii "Kultura się liczy!". Od 2014 roku pełni funkcję Kierownika Zespołu ds. Statystyki Kultury.

Baner
a Pobierz baner (PNG, 120,24 kB)
Drukuj tekst
Pokaż kod QR

Załącznik