Koncert Zespołu Orange Trane

11.01.2014
20:00

Zespół Orange Trane powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas młodzi muzycy z lokalnego środowiska muzycznego. Po roku 1997 grupa koncertowała w składzie: Piotr Lemańczyk, Sławek Jaskułke, Dariusz Herbasz i Tomasz Łosowski. Swą muzyką zespół wpisywał się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na festiwalach, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa (Klucz do Kariery), zdobywając wiele wyróżnień i nagród. Zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki album zatytułowany "Obertas'" a następnie "My personal Friend", na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a zagrali: Maciej Sikała (saksofon), Leszek Dranicki (gitara) i Cezary Paciorek (akordeon).W 2011 roku Piotr Lemańczyk wraz z Tomaszem Łosowskim reaktywowali zespół. Zaprosili do współpracy znakomitego wibrafonistę Dominika Bukowskiego i jako Orange Trane Acoustic Trio zarejestrowali materiał na nową płytę.

Piotr Lemańczyk - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Często współpracuje zarówno z polskimi, jak i światowymi gwiazdami jazzu jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen Tr, Jakob Dinesen, i inni. Jest jedynym Europejczykiem w składzie amerykańskiego zespołu Beatlejazz. Nagrał sześć autorskich płyty: Follow The Soul, Freep, Village Time, Naha People, Guru i Amhran. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Był też nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Najlepszy Jazzowy Album Roku.

Tomasz Łosowski - perkusista, kompozytor, edukator (autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce). Współpracował m.in. z Robertem Jansonem, Mariem Bilińskim, Kasią Kowalską, Natalią Kukulską, Leszkiem Możdżerem. Zamiłowanie do muzyki ma od dziecka - wychowywał się w atmosferze prób i koncertów (ojciec był liderem zespołu Kombi), a jego profesjonalny debiut, to udział w jubileuszowym koncercie 15-lecia grupy KOMBI w 1991 roku. Nagrał ponad 40 płyt, w tym także autorską. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu 'Gitara i Bas + Bębny'. Występuje m.in. ze Sławomirem Łosowskim, grupą PiR2 (Marek Raduli - gitara, Wojtek Pilichowski - bass, Tomasz Łosowski - bębny).

Dominik Bukowski - czołowy polski wibrafonista (II miejsce w kategorii wibrafon w ankiecie Jazz Forum), absolwent Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak : Tim Hagans, Ulf Adaker, Brian Melvin, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Krzysztof Popek, Zbigniew Namysłowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz i inni. Koncertował w wielu krajach Europy. Jego płyta "Projektor" znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa była nominowana do nagrody Fryderyki 2010.

http://youtu.be/qH7vKgCn0Uw

Bilety:

35 zł - pierwsze miejsca

30 zł - drugie miejsca

Bilety dostępne w: