Zbadaj wiek serca z kampanią "Ciśnienie na życie"
Pomiaru można dokonać do 20 października, od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 21:00 i w niedzielę od 10:00 do 20:00
W Centrum M1 Poznań na wszystkich chętnych czekać będzie wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania zinterpretują wynik, a dodatkowo udzielą fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Ponadto Grupa Polpharma w ramach kampanii "Ciśnienie na życie" wprowadziła nowe badanie - pierwsze na taką skalę w Europie badanie wieku serca. Z pomocą lekarzy, pielęgniarek oraz specjalnie przygotowanej aplikacji, organizatorzy kampanii prowadzą badanie przesiewowe, dzięki któremu Polacy będą mogli sprawdzić, ile lat mają ich serca.
Aplikacja "Wiek serca" pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył tzw. czynniki ryzyka zawałów serca i udarów mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.
Akcja ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że
choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.
Warto pamiętać, że każdy wykonany pomiar ciśnienia krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie" to złotówka przekazana przez sponsora na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!
Zobacz www.cisnienienazycie.pl