plakat

Młodzi naukowcy z 7 ośrodków uniwersyteckich z całej Polski debatować będą o roli zwierząt i roślin w starożytnej Italii, Grecji, Mezopotamii, Egipcie a nawet w Ameryce Środkowej. Wstęp na wykłady dla słuchaczy - wolny!

Celem konferencji jest ukazanie flory i fauny świata starożytnego, jako przedmiotu   badań różnych dyscyplin naukowych. Wieloaspektowość proponowanego tematu pozwala na stworzenie dialogu pomiędzy przedstawicielami nauk humanistycznych, przyrodniczych i medycznych. Interesuje nas udział zwierząt i roślin w życiu codziennym starożytnych w kontekście religijnym, artystycznym i utylitarnym.

Sympozjum jest skierowane do młodych badaczy z zakresu m.in. historii, historii sztuki, archeologii, filologii klasycznej, kulturoznawstwa oraz biologii, geografii i nauk medycznych.

Interdyscyplinarna konferencja naukowa "Flora i fauna w świecie starożytnym" ma charakter ogólnopolski i jest organizowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Sekcję Orientalistyczną, Sekcję Amici Antiquitatis Studenckiego Koła Naukowego Historyków przy Instytucie Historii UAM oraz Interdyscyplinarne Koło Doktorantów "Agenoris" przy Instytucie Kultury Europejskiej UAM.

Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27; sala audiowizualna II piętro; wstęp na wykłady dla słuchaczy - wolny!

Program konferencji dostępny na stronie: http://www.konferencja-floraifauna.edu.pl/