"Wyczytane i wyrzeźbione w drewnie"
Ekspozycją zatytułowaną "Wyczytane i wyrzeźbione w drewnie" Rezerwat Archeologiczny Genius Loci inauguruje działalność wystawienniczą. Zabytkowe drewno, pochodzące z konstrukcji grodu wybudowanego ponad 1000 lat temu na Ostrowie Tumskim, dzięki współczesnym artystom nabrało nowoczesnej formy. W ten sposób symbolicznie łączy pokolenia najdawniejszych i współczesnych poznaniaków.
W sobotę 2 marca o godz. 16.00 - wstęp na otwarcie jest bezpłatny.
W bieżącym roku zaplanowano cykl działań artystycznych. Rozpoczyna je ekspozycja prac studentów Politechniki Poznańskiej Wydziału Architektury, Katedry Rzeźby, Rysunku i Działań Przestrzennych powstałych pod kierunkiem artystów dr Katarzyny Słuchockiej i dr Tomasza Matusewicza. Kolejne wystawy, przygotowane przez artystów z innych poznańskich instytucji, zaplanowano na maj i listopad.
W sobotę wykładowcy i studenci spotkają się z mieszkańcami miasta na wernisażu wystawy, opowiedzą o swoich działaniach artystycznych, inspiracji i przemyśleniach na temat współczesnej funkcji dawnych założeń z punktu widzenia dzisiejszej sztuki, ich znaczenia i wartości eksponowania. Zdradzą też tajemnicę pracy nad tak niezwykłym surowcem oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami.
Kuratorzy wystawy: dr Klaudia Grygorowicz -Kosakowska (Wydział Architektury), Mateusz Sikora (Rezerwat Archeologiczny Genius Loci).
Zobacz www.muzarp.poznan.pl/rezerwat