Spotkanie MALINOWE BAJKI (w ramach festiwalu NO WOMEN NO ART
No Women No Art to stowarzyszenie, inicjatywa i festiwal, promujące ideę: "Nie ma sztuki bez kobiet". Wiemy, i od 4 lat konsekwentnie pokazujemy jak różnorodna i wartościowa jest sztuka tworzona przez kobiety. Prezentujemy ją w rozmaitych wydaniach: na ekranie Pola Negri i Ewelina Guzik; w galeriach Natalia LL i Małgorzata Gurowska; na scenie Maria Peszek i Rebeka; w kinie Agnes Varda i Sally Potter; w teatrze Chór Kobiet i Extra Virgin; na wybiegu Aga Guz i Patka Smirnow. W kulturze: Artystki No Women No Art - ważne, wyjątkowe, odważne i mądre. Jedne poważne, inne zabawne; czasem gniewne, czasem rozkoszne, raz klasyczne, raz awangardowe. Zawsze - po prostu dobre.
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z pisarką Maliną Prześlugą, która czytać będzie swoje bajki. Leżąc wygodnie na miękkich poduchach, dzieci poznają niezwykłych bohaterów (Mola Zbyszka, Rozczarowanego Rumaka Romualda...) i ich zaskakujące przygody. To spotkanie dla małych i dużych. Będzie ciepło, rodzinnie i bardzo wesoło!
Spotkanie, połączone z promocją książki Nowe Bajki dla dzieci..., zorganizowane we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Zapraszamy dzieci od 4 lat
MALINA PRZEŚLUGA
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoły Dramatu przy Laboratorium Dramatu w Warszawie. Dramatopisarka, bajkopisarka, felietonistka portalu e-teatr.pl. Autorka tekstów piosenek do spektakli: Pippi (reż. Tomasz Czarnecki, Teatr Muzyczny w Gdyni), Dudi bez piórka (reż. Robert Jarosz, Teatr Baj Pomorski w Toruniu), Kot w Butach (reż. Robert Jarosz, Teatr Groteska w Krakowie). Autorka książki Nowe Bajki dla dzieci... wydanej przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Laureatka licznych nagród i wyróżnień w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu: główna nagroda za sztukę Jak jest (XVIII edycja Konkursu), nagroda za sztukę Pręcik oraz wyróżnienie za sztukę Stopklatka (XXII edycja Konkursu), główna nagroda za sztukę Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa i wyróżnienie za sztukę Bleee... (XXI edycja Konkursu), wyróżnienia za sztuki: Najmniejszy Bal Świata (prapremiera w Teatrze Animacji w Poznaniu, 2010 r.) i Grande Papa (XX edycja Konkursu). Sztuka Stephanie Moles dziś rano zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń (reż. Kuba Kowalski, Laboratorium Dramatu) otrzymała drugą nagrodę w 9 Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie oraz wyróżnienie w I Konkursie Sztuka Monologu. We wrześniu b.r. w rzeszowskim teatrze Maska będzie można zobaczyć prapremierowe wystawienie jej sztuki Bleee... w reżyserii Laury Słabińskiej.
WSTĘP: 5zł
Zobacz www.dragon.krzyk.pl