Rowerem po drzewach. Miejski Dzień Dziecka w Poznaniu!

29.05.2011
12:00

Pomysł Dnia Dziecka na Placu Wolności w Poznaniu powstał w 2008 roku i został zaakceptowany i dotowany na lata 2009-2011 przez Wydział Kultury i Sztuki w Poznaniu.

W ramach projektu proponujemy dzieciom i ich rodzicom prezentację oraz warsztaty artystyczne z wielu dziedzin sztuki. Nasza oferta jest kompleksowa, pozwalająca uczestnikom wybrać takie zajęcia, które najbardziej ich zainteresują. Koncerty, warsztaty, zabawy, konkursy, spotkania z kulturą innych rejonów świata, bezpośredni udział w kreowaniu artystycznym, to tylko niektóre z planowanych działań w których wezmą udział dzieci.

W ramach, proponowanych dla całych rodzin, warsztatów zaprezentujemy, między innymi, projekt Kulturowy zawrót głowy, Fabrykę sztuki czy też warsztaty kulinarne.

Realizowanym projektem "Rowerem po drzewach" pragniemy ożywić wyobraźnię dzieci i młodzieży, pomóc rozwinąć zdolności artystyczne, wprowadzić w świat sztuki. Poprzez zajęcia chcemy rozwijać i kształtować wrażliwość  t w ó r c z ą, stworzyć możliwość odkrywania oraz rozwijania talentów.

Podobnie jak w poprzednich latach będziemy mieli do dyspozycji profesjonalną scenę, a warsztaty artystyczne i wiele propozycji otwartych zabaw twórczych będzie prowadzone symultanicznie do scenicznych występów - na płycie placu Wolności oraz w centrum miasta.

W 2011 - trzeciej edycji pokażemy na scenie trzeci projekt. Będzie to fuzja sił Orkiestry Dętej Miasta Poznania pod batutą Jarosława Gerlicha. Orkiestra ta znajduje się w czołówce polskich orkiestr dętych.

Przedstawienie teatralne "Półka i Spółka" Na scenie zaprezentujemy również przedstawienie teatralne "Półka i Spółka"- jest to autorski projekt Dominiki Perz oraz Magdaleny Szmigiel-Taube.

Młodzi poznańscy artyści - muzycy i plastycy (Aleksandra i Robert Piernikowscy) zaprezentują piękny projekt ,,Muzyka łączy pokolenia''-zaproszą różne pokolenia do wspólnego śpiewania znanych, starych piosenek. Najstarsze pokolenie z wnukami śpiewa piosenki naszych dziadków i rodziców przekazując w ten sposób tradycję i szacunek do ukochanych przez wszystkich melodii.

Scenę udostępnimy także dla najmłodszych pasjonatów tańca nowoczesnego chętnych do pokazania tańca: locking, break dance i innych.

Taniec brzucha zaprezentuje nam Zespół tańca orientalnego HAMSA działający przy Akademii artystycznej Blancari.

Symultanicznie do sceny - obok niej powstanie, jak w poprzednich edycjach, punkt warsztatów artystycznych: Fabryka Sztuki - realizowana przez Enter Art od 2004 roku w Poznaniu. Odbiorcy - uczestnicy będą mogli sami wziąć udział w różnorodnych propozycjach edukacji artystycznej (warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne, podróżnicze, kulturowe, happeningi).

W ramach, proponowanych dla całych rodzin, warsztatów zaprezentujemy, między innymi, projekt "Kulturowy zawrót głowy". To edukacja artystyczna poświęcona sztuce kultur świata - tureckiej, włoskiej, angielskiej i innych.

Gotować każdy może! - Ciekawe i smaczne warsztaty kulinarne autorstwa Aleksandry Kopczyńskiej (Pozytywka) oraz pysznie kolorowe Marty i Zbyszka Weremczuk (Baza Wilda).

i inne.