Powiększ tekst

Wykład z Doktor Preeti Agrawal "Holistyczne podejście do zdrowia kobiety. Profilaktyka zdrowia w stylu życia"

08.04.2010
17:30
WTC, ul. Bukowska 12, Poznań
Wstęp wolny
Opis

Dr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych, specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Ukończyła studia medyczne w S.M.S.Medical College Jaipur w Indiach w 1990 roku. Pierwszy stopień specjalizacji z ginekologii i położnictwa zrobiła w maju 1995 roku na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Doktorat z położnictwa obroniła w 1996 r. a drugi stopień specjalizacji z ginekologii i położnictwa uzyskała w 1999 r. W okresie 1995-2001 odbyła szereg staży naukowych specjalizacyjnych w Niemczech, Danii, Anglii i Kanadzie. Obszarem jej zainteresowania jest medycyna holistyczna i medycyna psychosomatyczna. W ostatnich latach ukończyła wiele kursów z zakresu odżywiania, tradycyjnych metod wspierania zdrowia i możliwości ich zastosowanie w ginekologii. Jest zwolennikiem podejścia holistycznego w ginekologii i położnictwie, łączy wiedzę medycyny tradycyjnej z medycyną naturalną, medycynę psychosomatyczną i zasady medycyny starodawnej. W pracy tej wspiera ją mąż Anil - specjalista chirurg.
Autorka książek: "Kobieta i natura", "Menopauza", "Odkrywam macierzyństwo", "Zdrowa dieta dla kobiet w ciąży", "Zdrowie piersi", "Zdrowie nastolatki".

O medycynie holistycznej na stronie fundacji "Kobieta i Natura". Działalność fundacji opiera się na wieloletnim doświadczeniu Dr n. med Preeti Agrawal, która zajmuje się profilaktyką zdrowia w duchu medycyny holistycznej. Medycyna holistyczna łączy aspekt fizyczny, emocjonalny i duchowy.

"Medycyna holistyczna opiera się na fakcie , że leczy się osoby, a nie choroby.
W zależności od stanu i predyspozycji chorego, rodzaju choroby i jej zaawansowania, lekarz może zarówno wykorzystywać osiągnięcia medycyny zachodniej, konwencjonalnej, jak i korzystać z doświadczeń medycyny naturalnej. Medycyna holistyczna zakłada, ze zdrowie człowieka opiera się na równowadze, którą człowiek osiąga na wszystkich swoich poziomach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Pacjent nie jest tu przypadkiem, którego traktuje się całkiem osobno, jako ciało, w oderwaniu od jego życia. Nie jest też traktowany jako jeden z przykładów jakiejś jednostki chorobowej, lecz jako indywiduum, jako człowiek. W medycynie holistycznej pacjenta prowadzi lekarz, który jest jak nauczyciel. Pacjent dowiaduje się na czym polega zdrowy tryb życia, stosuje poznane zasady. Uświadomiony staje się własnym lekarzem potrafiącym wykorzystać dane mu przez naturę zdolności do samoregulacji i samoleczenia. Pacjent leczony zgodnie z zasadami medycyny holistycznej staje się po pewnym czasie wzorem dla innych. Dając pozytywny przykład pomaga w zachowaniu zdrowia innym".

  • Koszt - 35 zł
Drukuj tekst
Pokaż kod QR