Zabiegajmy o ludzkie życie- wystawa prezentująca Drużynę Szpiku

29.10 – 15.12.2009

"Zabiegajmy o ludzkie życie" - to kronika ukazująca moc, jaka tkwi w pojedynczym człowieku, dobro, które kiełkuje, rozrasta się i przynosi wymierne efekty.

To zapis ludzkiej wrażliwości, otwartości, odpowiedzialności i potrzeby działania.

Za każdym zdjęciem kryje się konkretna osoba, jej historia, trud, pot, a często i łzy.

To chwile zatrzymane przez aparat fotografa, chwile pełne radości, troski, szczęścia 

i poczucia, że robi się coś ważnego, wyjątkowego, że się pomaga tak, jak umie najlepiej.

Pomaga - biegając.

Zabiegajmy o ludzkie życie.

Wystawa przedstawia rok z życia Drużyny Szpiku, począwszy od IX Poznańskiego Maratonu, skończywszy na X jubileuszowym. Podczas tych 12 miesięcy nasi członkowie wzięli udział w około 100 biegach organizowanych w całej Polsce. Prezentujemy 28 fotografii i 2 karty informacyjne dotyczące Drużyny Szpiku i Kampanii Krewni Euro.

            Zdjęcia przekazane zostały przez profesjonalnych fotografów, towarzyszących sportowym imprezom. A na nich zobaczyć można pierwszego kapitana Biegowej    Drużyny - Wiceprezydent Macieja Frankiewicza, który doskonale rozumiał potrzebę niesienia pomocy, promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. W naszej "klubowej" koszulce biegał nie tylko w Poznaniu, ale wszędzie tam, gdzie stawał na linii startu by być głosem chorych i potrzebujących. W prezentacji nie zabrakło i Prezydenta Ryszarda Grobelnego, który poprowadził nasz team podczas I Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku w maratonie, które odbyły się 11 października.

Drużyna to grupa wolontariuszy - ambasadorów obalania stereotypów na temat transplantologii. A jest, co obalać. Nadal w naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że szpik pobierany jest z kręgosłupa.

To nieprawda!!!!! Jego pobranie następuje podczas przetoczenia krwi, a zatem to bezbolesne i bezpieczne. W polskim Rejestrze widnieje tylko 40 tysięcy nazwisk, w niemieckim 3 miliony, to dowód na to, że pracy dla członków Drużyny Szpiku nie zabraknie.

  • Do 13 listopada wystawę można ogladać w Urzędzie Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim (Ip.), zas później do połowy grudnia w holu Urzędu Wojewódzkiego.

Zobacz www.darszpiku.pl