Historia pewnej miłości - spektakl

20.11.2009
19:00

Spektakl "Historia pewnej miłości" w wykonaniu grupy teatralnej CANOA.


Scenariusz: Barbara Prądzyńska & Maud Nicolaas
Reżyseria: zespołowa
Scenografia: Anna Sikorska
Występują:
Arkadiusz Kos
Barbara Prądzyńska
Wojciech Czarny
Johnny Popiel
"Historia pewnej miłości - baśń meksykańska" to sztuka o małym, objazdowym teatrzyku Dyrektor ożywia marionetki. Ona i On zaczynają odgrywać historię pewnej miłości... Dyrektor przeistaczając się w przypadki i zrządzenia losu, przeszkadza zakochanej parze. Jak silna jest moc Miłości? Czy aktorzy dograją swoją historię do końca...Czy wyrwą się spod wszechwładnej ręki Dyrektora? Historia pewnej miłości posiada własny język, inspirowany niemym kinem i współczesnym teatrem. Ekspresja ciała, obrazy, muzyka oraz interakcje z publicznością tworzą specyficzny kolaż teatralny pełen dowcipu i bogactwa stylu.
Grupa teatralna CANOA został założony w Hidalgo/ Meksyk przez Maud Nicolaas (Holandia) i Barbara Prądzyńska (Polska) z pomocą Ramiro Ramirez Ibarra (Meksyk)w 2002r.Inspirowani kulturą i przyrodą tego kraju tworzą i prezentują kolejne spektakle, podróżują po wioskach i miasteczkach (głównie indiańskich), organizują wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz prowadzą warsztaty teatralne. Wtedy też powstaje przedstawienie Historia de un Amor (Historia Pewnej Miłości).
W 2003 roku CANOA prezentuje je na Festiwalu Artyści Ulicy w Szczecinie oraz w Ośrodku Teatralnym Maski w Poznaniu. W 2007 roku spektakl uczestniczy między innymi w Festiwalu Cervantino w Meksyku - jednym z głównych festiwali teatralnych w Ameryce Łacińskiej. Historia prezentowana jest również w wioskach masywu górskiego Sierra Madre Oriental, a także w kilku stanach Meksyku: Hidalgo, Guanajuato, Michoacan, Querrero, Morelos, Estado de Mexico, Distrito Federal oraz na uniwersytetach Chiapingo i UTVM.
W roku 2008 spektakl wznowiony zostaje w Polsce. Spektakle CANOA bazują na ruchu i ekspresji ciała, symbolach, skojarzeniach, obrazach, muzyce oraz interakcji z publicznością. Są komunikatywne bez względu na narodowość, poziom społeczny, wykształcenie czy wiek. Starają się dotrzeć do widza, dla którego teatr jest swoistym novum.
Bilety do nabycia w ODK Pod Lipami w cenie 10 zł.