Przegląd filmów Andrzeja Barańskiego oraz spotkanie z reżyserem

06.11 – 07.11.2009

Zaprezentowane zostaną:

06.11 - 15:15 Kawalerskie życie na obczyźnie (1992)

Początek XX wieku. Młody chłopak z Poznańskiego, Michał, jedzie w głąb Niemiec szukać pracy i lepszego życia. Przyłącza się do taboru karuzelnika i zaczyna z nim wędrówkę. Bujna działalność erotyczna karuzelnika i jego pomocnika, Hermana, ostro uświadamiają Michałowi istnienie tej strefy życia. Kiedy kończy się objazd z karuzelą, Michał podejmuje pracę w kotłowni. Mieszka u nienasyconej rozwódki, Frau Luther, która wprowadza go w arkana praktyk damsko - męskich.

06.11 - 17:00 Nad rzeką której nie ma (1991)

Bohaterami filmu są czterej przyjaciele, którzy wiodą beztroskie życie. Włoczą się po mieście, chodzą na zabawy, piją... Coś zaczyna się zmieniać, gdy w miasteczku pojawia się młoda dziewczyna Marta. Jeden z chłopaków, Admirał, zaczyna ją adorować. Ale nie tylko jest dziewczyną zafascynowany...

07.11 - 15.15 Kramarz (1989)

Stojąc przed sądem wędrowny kramarz Chruścik opowiada koleje swego barwnego życia... Charakterystyczny dla Barańskiego liryczno-nostalgiczny portret polskiej prowincji i jej mieszkańców, pieczołowicie rekonstruowane świadectwo bezpowrotnie minionych czasów, klimatów i obyczajów.

07.11 - 16.45 Parę osób mały czas (2005)

Jadwiga Stańczakowa jest niewidoma. Mieszka z apodyktycznym ojcem, którego nadopiekuńczość sprawiła, że jest osobą niesamodzielną. Przyjaźń z Mironem Białoszewskim, człowiekiem nieco ekscentrycznym, poetą i oryginalnym prozaikiem całkowicie odmienia jej życie. Niezaradność Mirona w sprawach codziennych uaktywnia i usamodzielnia Jadwigę, która zaczyna pełnić rolę jego sekretarza.

Po filmie "Parę Osób Mały Czas" odbędzie się spotkanie z bohaterem przeglądu Andrzejem Barańskim, które poprowadzi Jakub Socha - krytyk filmowy związany m. in. z miesięcznikiem "Kino".

  • Na wydarzenie zaprasza Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu;
  • Bilety na seanse wg standardowego cennika kina "Muza";
  •  Wstęp na dyskusję z  udziałem reżysera wolny.

Zobacz www.krytykapolityczna.pl