Archologiczne Walentynki
Zapraszamy do podróży w przeszłość i poznania tematu miłości w różnych okresach i cywilizacjach. Postaramy się odpowiedzieć na pytania jak wrażano miłość w starożytnym Egipcie, jak kochali mieszkańcy starożytnej Grecji i Rzymu oraz jak wyglądała miłość w średniowieczu. Skąd się wziął zwyczaj pierścionka zaręczynowego? Kto i gdzie aranżował małżeństwa, a kiedy zakochani mogli być razem bez względu na okoliczności, co groziło za zdradę w Rzymie? Zapraszamy na wykłady, pokazy, prezentacje i filmy, a najmłodszych miłośników archeologii na warsztaty archeologiczne.
12.00 14.00 Walentynkowe warsztaty dla dzieci prowadzone przez Stowarzyszenie Przeszłość dla Przyszłości
Zapraszamy wszystkich Walentych i Walentynki w wieku od 6 do 12 lat, którzy odważą się porwać trojańską Helenę, doradzą Kleopatrze w egipskiej polityce i odkryją tajemnice przeszłości w Pra-randce w ciemno.
(liczba miejsc ograniczona do 70 osób bilety wstępu w cenie 3 zł dostępne na 30 minut przed rozpoczęciem warsztatów w kasie Muzeum)
12.00- 13.00 - Największe starożytne romanse prezentacja Małgorzaty Żukowskiej z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu
13.00 14.00 Miłość w czasach starożytnych prezentacja Kamili Dolaty z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu
14.00 15.00 - Miłość w średniowieczu wykład dr Macieja Michalskiego z Instytutu Historii UAM
15.00 -16.30 - Miłosne pokazy historyczne Komturię Poznańską Domu Braci i Sióstr Niemieckich w Wielkopolsce - dziedziniec Muzeum
16.00- 18.30 - Projekcja historyczno-walentynkowych bajek dla dzieci - Rycerzyk Czerwonego Serduszka oraz Tristant i Izolda sala dydaktyczna
16.30 18.30 Starożytne romanse - Tristant i Izolda - 2006 (USA/W. Brytania) projekcja bezpłatna