Giełda Pracy dla osób niepełnosprawnych
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
oraz
Ochotnicze Hufce Pracy zapraszają
na
GIEŁDĘ PRACY
DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH,
która odbędzie się
10 grudnia 2007 r.
ul. 28 czerwca 1956 roku nr 211
Prosimy pracodawców, instytucje i organizacje pozarządowe, aby zgłaszały zapotrzebowania na pracowników lub swój udział w siedzibie
Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
61-846 Poznań, ul. Strzelecka 49 Victoria Center lok. 3
tel. 061- 875-09-56
mail: biuro@poznan.popon.pl
Już od 12 lat Polska Organizacja Pracodawców Osób niepełnosprawnych prowadzi pośrednictwo pracy, z którego korzystają pracodawcy poszukujący pracowników niepełnosprawnych. Z pomocy POPON-u w poszukiwaniu pracowników korzystają zarówno Zakłady Pracy Chronionej, jak również pracodawcy z otwartego rynku pracy. Warto podkreślić, że wzrasta zainteresowanie zatrudnianiem osób niepełnosprawnych właśnie wśród pracodawców otwartego rynku pracy, co jest szczególnie istotnym elementem w przełamywaniu barier, jakimi otoczone są osoby niepełnosprawne. Podjęcie pracy przez osobę niepełnosprawną na otwartym rynku pracy jest krokiem do równouprawnienia w dostępnie do zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Rolą naszej organizacji w zakresie pośrednictwa pracy jest zaspokajanie potrzeb zarówno osób niepełnosprawnych jaki i pracodawców. Nasze długoletnie doświadczenia w tej dziedzinie pozwoliły nam na dokładne poznanie tych potrzeb.
Nierzadko w naszej bazie widnieją także oferty pracy dla osób z wysokimi i specjalistycznymi kwalifikacjami. Obecnie posiadamy w naszej bazie pośrednictwa pracy ponad 160 ofert w różnych zawodach i specjalizacjach zawodowych.
POPON realizuje jednocześnie kilka projektów, które zwiększają efektywność naszych działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Są to Centra Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych współfinansowane ze środków EFS i PFRON - oparte głównie na pracy osoby niepełnosprawnej z doradcą zawodowym i psychologiem. Praca specjalistów skupia się przede wszystkim na wspólnym z osobą niepełnosprawną pokonywaniu konkretnych problemów będących przeszkodą w podjęciu rehabilitacji zawodowej poprzez pracę.
Internetowy Serwis Pośrednictwa Pracy - ISPP, pośrednictwo pracy przez Internet współfinansowany ze środków EFS - projekt ten zwiększa szansę znalezienia zatrudnienia przez osoby niepełnosprawne. Koordynator serwisu informuje i zachęca pracodawców do skorzystania z bezpłatnej strony internetowej, na której można umieścić ogłoszenie o poszukiwanym pracowniku, natomiast osoby niepełnosprawne mogą bez wychodzenia z domu każdego dnia odpowiadać na nowe oferty pracy. Ponadto istnieje możliwość umieszczenia na stronie przez osobą poszukująca zatrudnienia swojego video-cv, które nawet na odległość może przekonać pracodawcę do zatrudnienia konkretnej osoby. Każda osoba niepełnosprawna może skorzystać z fachowej pomocy koordynatora w biurze przy nagrywaniu video-cv.
Kluby Pracy współfinansowane ze środków PFRON. Zajęcie odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Pracodawca, który ma duże doświadczenie zawodowe w pracy z niepełnosprawnymi, ponieważ prowadzi Zakład Pracy Chronionej. Celem zajęć jest przygotowanie uczestników do samodzielnego, efektywnego poszukiwania pracy, a także do umiejętności radzenie sobie ze zmianą jaką jest podjęcie pracy.
Centrum Pracy współfinansowane ze środków PFRON w którym osoby niepełnosprawne mogą pozyskać oferty pracy, a pracodawcy mogą złożyć swoje zapotrzebowanie na pracownika.