Objazdowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS Prawa człowieka w Filmie"
Filmy o Kubie, Indiach i Białorusi; filmy o uchodźcach, prawach mniejszości seksualnych i współczesnych obliczach faszyzmu - wśród nich. m.in. znane "Powtórzenie" Artura Żmijewskiego czy "Lekcja białoruskiego" Mirosława Dębińskiego. Wstęp na wszystkie pokazy i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.
Festiwalowe filmy zostały podzielone na sekcje tematyczne. W Poznaniu zobaczymy między innymi filmy z cyklu: "Podróż na Wschód - Azja", "Kuba" czy "Widma faszyzmu". Trzy sekcje programu poświęcone są problematyce równości i dyskryminacji: kobiet - "Wszyscy jesteśmy kobietami", osób należących do mniejszości seksualnych - "Być sobą", migrantów i uchodźców - "My, przybysze".
Wreszcie tegoroczny festiwal to także retrospektywa twórczości Ananda Patwardhana, którego słynne zaangażowane dokumenty o Indiach sprzed kilkunastu lat zaskakują dziś nowoczesną formą zdjęć i montażu.
Pokazom filmów towarzyszą dyskusje z udziałem specjalistów i specjalistek, warsztaty, wystawy, happeningi, koncerty, forum organizacji pozarządowych. Festiwal skierowany jest nie tylko do osób działających w organizacjach pozarządowych, zajmujących się ochroną praw człowieka, ale przede wszystkich do szerszej, a szczególnie młodej (po 17. roku życia), publiczności zainteresowanej problemami współczesnego świata i społeczeństwa.
W tym roku w Poznaniu festiwal gościć będą Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, Teatr Ósmego Dnia i Centrum Kultury Zamek.