110 - lecie kina w Poznaniu
110-lecie pierwszej projekcji filmowej w Poznaniu to okazja, żeby znane już imprezy zobaczyć w nowym kontekście, wykreować zupełnie nowe jakości, zaprezentować bogactwo i różnorodność zjawisk, w jakie obfituje poznańska kultura filmowa. Jednak przede wszystkim, żeby pokazać jak kochamy oglądać filmy!
Kino Amarant przygotowało na listopad cykl "Spotkanie z arcydziełem", 4 listopada o g. 19.00 zobaczymy Ziemię obiecaną Andrzeja Wajdy, a w następne soboty o tej samej porze: Rękopis znaleziony w Saragossie - Wojciecha Jerzego Hasa, Nóż w wodzie - Romana Polańskiego oraz Jak być kochaną - Wojciecha Jerzego Hasa. Centrum Kultury Zamek zaprasza natomiast w poniedziałek 6 listopada o g. 19.00 do Klubu Krótkiego Kina, gdzie w ramach "Klasyki krótkiego metrażu" zobaczymy filmy Dzigi Wiertowa, a w środę 8 listopada o g. 19.30 w Kinie Klasyki Filmowej obejrzymy film Henryka Kluby "Chudy i inni". Także 8 listopada o g. 19.00 w Galerii Miejskiej Arsenał niecodzienny pokaz prac filmowych uczniów Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu (wstęp wolny). Szkoła ta specjalizuje się w nauczaniu sztuki reklamy i różnych form przekazu multimedialnego, zobaczymy więc prace przyszłych twórców reklam i pracowników działów marketingu.
Prawdziwa uczta czeka kinomanów w czwartek 9 listopada o g. 17.00 w kinie Apollo. Profesor Marek Hendrykowski zaprasza na "Podróż do początków kina". Wykład będzie bogato ilustrowany zdjęciami i fragmentami filmów często mało znanymi lub wręcz do tej pory nie publikowanymi. Na spotkanie wstęp wolny.
Zobacz program
Zobacz www.filmowypoznan.pl