Powiększ tekst

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM NR 56

25.05 – 31.05.2004
Wstęp wolny
Opis

Dzień Języków Obcych jest corocznym świętem obchodzonym przez uczniów i nauczycieli naszego Gimnazjum. Znajomość języków obcych i umiejętność posługiwania się nimi stanowi nieodłączny element współczesnego świata oraz jeden z priorytetów kształcenia dzieci i młodzieży. Młodzież odbywająca edukację w naszej szkole jest nieustannie uświadamiana o konieczności zdobywania umiejętności językowych oraz wspierana i zachęcana do udziału we wszystkich akcjach promujących rozwijanie tych umiejętności. Uczniowie uczestniczą w konkursach językowych osiągając doskonałe wyniki w skali rejonu i województwa, działaniach promujących ideę tożsamości językowej w zjednoczonej Europie, korespondują z uczniami z różnych szkół europejskich, przygotowują projekty językowe, w tym również międzynarodowe.
Dzień Języków Obcych to dla nich jedna z wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności językowych i jednocześnie najważniejsze święto języków na terenie naszego Gimnazjum. W poprzednich latach uczniowie prezentowali sztuki teatralne, programy rozrywkowe w postaci skeczów, żartów sytuacyjnych, konkursów wiedzy o krajach anglojęzycznych, etc. Tegoroczne święto to wyj?cie naprzeciw propozycji uczniów zorganizowania Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Piosenka obcojęzyczna jest dla współczesnej młodzieży jednym z pierwszych źródeł wiedzy i ekspresji w zakresie języka obcego. Przygotowania do występów stanowią więc okazję do zwrócenia uwagi na ważne i ciekawe elementy językowe, które odnaleźć można w tekstach piosenek i ballad, m.in.: czasowniki frazowe, zwroty i wyrażenia kolokwialne, idiomy, przysłowia a nawet aspekty kulturowe i historyczne.
W tegorocznym przeglądzie, który odbędzie się 31 maja 2004, udział wezmą uczniowie z poszczególnych klas, którzy wykonają wybrane przez siebie piosenki ? przeboje w dowolnym języku obcym. Konkurs poprowadzš wybrani uczniowie w językach niemieckim i angielskim. Ze względu na konkursowy charakter festiwalu uczniowie nie mogš korzystać z gotowych nagrań (tzw.playbacku). Mogą natomiast wykorzystać linie melodyczne do wybranych utworów lub stworzyć własny podkład muzyczny. Mimo, iż udział w Festiwalu nie jest obowišzkowy, swoją gotowość zgłosiło większość klas Gimnazjum. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez znane poznańskie instytucje kulturalne

Drukuj tekst
Pokaż kod QR