CSR - moda czy rynkowa konieczność?

07.05.2014
15:00

Dlaczego przedsiębiorstwa na całym świecie angażują się z działalność społeczną? W jaki sposób firmy zaangażowane społecznie budują przewagę konkurencyjną na rynku? Czy poznańskie marki są gotowe na CSR?

Bazując na doświadczeniu własnym oraz analizie trendów światowych, prelegenci zmierzą się z tematem społecznej odpowiedzialności biznesu. Zaangażowanie firm w działalność charytatywną staje się narzędziem kreowania tożsamości marki. I odwrotnie. CSR stał się bowiem narzędziem marketingu zewnętrznego i wewnętrznego.

Prelegenci wykorzystując przykłady globalnych i lokalnych marek, wskażą, w jaki sposób CSR może być wykorzystywany z jednej strony w komunikacji z interesariuszami firmy, a z drugiej strony w budowaniu systemu motywacyjnego pracowników, kreując pozytywne stosunki oparte na wzajemnej pomocy i wsparciu, przyjaźni i koleżeństwie, odpowiedzialności i obowiązkowości.

Współpraca sektora biznesu z sektorem organizacji pozarządowych ma faktyczny wpływ na efektywność działalności gospodarczej przedsiębiorstw oraz ich innowacyjność. Korzyści są obopólne. Organizacje pozarządowe coraz częściej korzystają z wiedzy i doświadczeń świata biznesu. Zaczynają działać strategicznie, analizować trendy marketingowe i mierzyć efektywność swoich działań.

Prelegenci:

Natalia Marciniak-Madejska - dyrektor ds. wsparcia Stowarzyszenie Na Tak

Bogusław Janiszewski - dyrektor Stowarzyszenia Na Tak

Stowarzyszenie Na Tak z Poznania od 25 lat wspiera osoby niepełnosprawne intelektualnie na każdym etapie życia. Stowarzyszenie prowadzi jedenaście placówek dla osób niepełnosprawnych, jest organizacją pożytku publicznego i podmiotem ekonomii społecznej, prowadzi działalność gospodarczą i spółdzielnię socjalną. Codziennie w ośrodkach rehabilitacyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Na Tak pomoc otrzymują dzieci, młodzież i dorośli - łącznie ponad 650 osób z różnymi schorzeniami neurologicznymi i genetycznymi. Stowarzyszenie prowadzi przedszkole i szkołę dla głęboko niepełnosprawnych dzieci, a osobom dorosłym pomaga umożliwiając im udział w terapii zajęciowej i  treningach samodzielności. Członkowie Stowarzyszenia działają na rzecz integracji i promocji pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w środowisku. Stawiają na rozwój, akceptację i radość, bo wierzą, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji planów i marzeń.

Rozwój Stowarzyszenia Na Tak w ostatnim ćwierćwieczu był możliwy dzięki długofalowej współpracy z instytucjami publicznymi oraz lokalnymi przedsiębiorcami. Relacja ta zbudowana jest na zaufaniu, zaangażowaniu i odpowiedzialności za osoby niepełnosprawne intelektualnie jako grupę społeczną szczególnie narażaną na wykluczenie społeczne.

ZAREJESTRUJ SIĘ!