Warsztaty Śpiewu Białego
Spiew biały - jest rodzajem śpiewu archaicznego polegającym na wydobyciu potężnego, przeponowego głosu. Jest naturalnym, pierwotnym dźwiękiem naszego ciała, niestety często nieuświadomionym z powodu warunków egzystencjalnych, kulturowych i społecznych w jakich obecnie funkcjonujemy. Jest jednak możliwe ponowne dotarcie do tej unikalnej dźwiękowej jakości a odkrycie jej w sobie, daje niesamowitą radość i może stać się ważną formą ekspresji. Śpiew jest dla ludzi naturalnym sposobem wyrażania emocji. Naszym przodkom towarzyszył na każdym kroku: na co dzień, przy pracach domowych a także przy rozmaitych rytuałach, ceremoniach i świętach. Dzisiaj większość ludzi nie wyczuwa potencjału swojego głosu i siły, któraw nim drzemie.
Na warsztatach proponuję tę siłę wspólnie wskrzesić i czerpać z niej energię. Aby tego dokonać wprowadzimy się w rytuał specjalnych ćwiczeń głosowych i ruchowych, które odpowiednio stymulując ciało i przeponę, dadzą nam przestrzeń do swobodnych poszukiwań w materii dźwięku, będą rozwijały naszą świadomość głosu i z czasem pozwolą na swobodne posługiwanie się nim.
Podczas warsztatu nauczymy się kilku tradycyjnych pieśni słowiańskich, których wspólne wyśpiewywanie wzmacnia nasz głos, kształtuje słuch a także silnie integruje.
Strój: wygodne ubranie, ćwiczymy na boso lub w skarpetkach.
Prowadząca: Paulina Zielińska Specjalizuje się w alternatywnej edukacji wokalnej. Technikę wydobywania śpiewu białego zaczęła zgłębiać 5 lat temu w Suwałkach. Kształciła głos i słuch indywidualnie, eksperymentując z materią organicznego dźwięku. Współpracuje z teatrem Węgajty, działa w Stowarzyszeniu Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze", jest koordynatorką projektu "Wyprawa Terenowa Ścieżkami Tradycji Pogranicza". Okazjonalnie komponuje muzykę do spektakli i form wizualno-dźwiękowych. Od 4 lat prowadzi regularnie i okazjonalnie warsztaty ruchowo-głosowe i śpiewu białego z elementami śpiewu eksperymentalnego m.in. w teatrze Węgajty, w Ośrodku Rozwoju Osobistego Kobiet "Babiląd" w Poznaniu, w ramach festiwalu "Progressteron", w Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach, w Akademii Teatralnej w Białymstoku a także pracuje indywidualnie z osobami zainteresowanymi rozwojem głosu i poszukiwaniem nowych form ekspresji wokalnej.
Koszt warsztatu: 50 zł od osoby.
Kontakt: grupaconcrit@gmail.com lub pod numerem telefonu: 698 433 330