![Kilka postaci stojących w pewnej odległości od siebie, w strojach z nadrukowanymi twarzami. Na pierwszym planie postać pokryta sznurami małych, świecących, kolorowych światełek.](/mim/events/pictures/zdjecie-ze-spektaklu,pic1,1225,0,432542,with-dims,248,355.jpg?_sst=1738857269609)
Spektakl - Wesele. Poprawiny
Co międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, mówi nam o nas samych i dzisiejszej Polsce? Jak słynny, modernistyczny dramat Wyspiańskiego otwiera przestrzeń do dyskusji o polskim, wspólnotowym tu i teraz. Na scenie spotykają się różne generacje: pokolenie dziadków i rodziców - których biografie naznaczyła wielka historia, pokolenie Millenialsów - które łączy konsumpcja i popkultura oraz pokolenie dzieci - którego doświadczenie dopiero się kształtuje.
Lubimy myśleć o Polsce jako o projekcie utraconej wspólnoty, wprost z roztańczonej karczmy z "Pana Tadeusza", gdzie ludzie różnych stanów, wyznań, majętności zgodnie wsłuchują się w grę żydowskiego cymbalisty. Tymczasem Wyspiański demaskuje tę iluzję, a kolejne wystawienia "Wesela", które towarzyszyły polskim przemianom i dramatycznym wydarzeniom na przestrzeni lat, są dowodami fiaska i utopii pragnienia, aby myśleć o Polsce w ten sposób.
Czy naszym losem jest budzić się po kolejnych weselach z kacem nieodrobionej lekcji historii?
Spektakl sugerowany widzom 14+
Reżyseria: Marcin Liber
Zobacz www.ptt-poznan.pl
- Wydarzenie bez barier: brak informacji
![Kilka postaci stojących w pewnej odległości od siebie, w strojach z nadrukowanymi twarzami. Na pierwszym planie postać pokryta sznurami małych, świecących, kolorowych światełek.](/mim/main/pictures/zdjecie-ze-spektaklu,pic1,1225,0,432542,show2.jpg?_sst=1738857269609)