![x](/mim/events/pictures/x,pic1,1225,0,193122,with-dims,248,355.jpg?_sst=1738857269609)
Wille & The Bandits - koncert
Wille & The Bandits - powstali w roku 2010. Ich rodzinne miejsce to Kornwalia na południowym zachodzie Angli.
Od początku istnienia występują w trio w niezmienionym składzie. Pomysł na brzmienie, instrumentarium, rodzaj wykonywanej muzyki, sposób zachowania na scenie to wyróżnik zespołu. W trio bluesa czy muzykę folkową grało i gra wielu. Takiego drugiego tria jak Willie and The Bandits nie ma. Ich muzyka to połączenie bluesa z rockiem z domieszką folkowego brzmienia.
Ich wzorce to Rolling Stones, Led Zeppelin, Jimi Hendrix oraz Free. Ale Wille and The Bandits nie nasladuja. Oni - przenoszą nas częściowo w lata 70-te.
Oni mają analogowe brzmienie. Ich instrumenty brzmią czysto pomimo używania elektrycznej aparatury. Mają mocne wręcz jak to określił Norman Darwen "muskularne" brzmienie.
Willie Edwards to gitarzysta i wokalista zespołu. Opanował grę na gitarze technika slide.
W jego rękach gitara akustyczna brzmi fenomenalnie zwłaszcza kiedy gra utwory klasyków bluesa np. Roberta Johnsona. Basista Matt Brooks zmienia gitarę basową na kontrabas w zależności od konwencji i charakteru utworu. Perkusje obsługuje Andrew Naumann - laureat wielu nagród dla perkusistów.
Trio ma na swoim koncie następujece płyty:
- New Breed - 2010
- Breakfree - 2012
- Grow - 2013
- Live in Gouvy - 2013
- Steal - 2017
- Living Free - 2018
Bilety - 25 zł.
opr.sw
Zobacz www.ranus.pl/koncert.html
![x](/mim/main/pictures/x,pic1,1225,0,193122,show2.jpg?_sst=1738857269609)