Konsultacje społeczne dotyczące rewaloryzacji parku Henryka Wieniawskiego oraz skweru Antoniny Kaweckiej w Poznaniu, I etap, od 27 listopada do 18 grudnia 2024

Od 27 listopada 2024 r. rozpoczną się geokonsultacje prowadzone przez Zarząd Zieleni Miejskiej dotyczące rewaloryzacji Parku im. Henryka Wieniawskiego oraz skweru Antoniny Kaweckiej w Poznaniu, na które serdecznie zapraszamy.

Park im. Henryka Wieniawskiego - grafika artykułu
Park im. Henryka Wieniawskiego

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do rozmów na temat związany z przyszłością parku Henryka Wieniawskiego oraz skweru Antoniny Kaweckiej w Poznaniu.

Od 27 listopada do 18 grudnia 2024 r. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu przeprowadza I etap konsultacji społecznych dotyczących rewaloryzacji tego miejsca.

Kolejnym krokiem będzie przeanalizowanie zebranych uwag, propozycji i sugestii z I etapu i przedstawienie ich projektantowi, który opracuje wstępny projekt rewaloryzacji Parku, tak aby stworzyć przestrzeń dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców Poznania.

Chcielibyśmy poznać Państwa opinie dotyczące możliwych kierunków rewitalizacyjnych, planowanych na terenie parku w zakresie:

- sposobów wykorzystania parku przez jego użytkowników,

- zagospodarowania zielenią,

- zagospodarowania placu zabaw i siłowni zewnętrznej,

- układu komunikacyjnego,

- elementów małej architektury.

Konsultacje społeczne będą prowadzone w różnych formach przez:

1) wypełnienie online geoankiety na platformie Voxly - od 27 listopada do 18 grudnia 2024 r. -  ANKIETA  (aktywna od dnia rozpoczęcia konsultacji)

2) przesłanie wiadomości na adres: kancelaria@zzmpoznan.pl, pism dostarczanych do siedziby Zarządu Zieleni Miejskiej, ul. Strzegomska 3, 60 - 194 Poznań, bądź przesyłanych pocztą tradycyjną na adres Zarządu Zieleni Miejskiej,

3) zbieranie opinii podczas spaceru badawczego w Parku Wieniawskiego - 7 grudnia 2024 r.

Na spacer badawczy będą obowiązywać zapisy. Godziny spaceru, forma zapisów zostaną podane w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych. 

Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne dotyczące Parku - historię parku, stan obecny czy wizerunki parku zamieszczone na fotokopiach pocztówek z 1910 i 1914 r.

Park jest elementem zespołu urbanistyczno- architektonicznego centrum miasta Poznania i jest wpisany do rejestru zabytków pod nr A 231, w 1980 r.

Ponieważ podlega ochronie konserwatorskiej, jako element Ringu Stübena, poniżej zamieszczamy  uogólnione wytyczne Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Razem możemy stworzyć Park, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i chętnie będzie do niego przychodził.

Serdecznie zapraszamy do rozmowy!