Rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji miejskiego programu usuwania azbestu. Można ubiegać się o usunięcie wyrobów zawierających ten materiał z nieruchomości w Poznaniu. Miasto pokryje 100 proc. kosztów ich demontażu lub odbioru. Dokumenty można składać do 29 kwietnia 2022 r. do Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP przy ul. Gronowej 22a.

Osoby z niepełnosprawnością mają prawo do otrzymania dofinansowania pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się, zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Warunkiem uzyskania wsparcia jest posiadanie ważnego orzeczenia o niepełnosprawności oraz złożenie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami.

Pierwsi poznaniacy odebrali już klucze do nowych mieszkań na Świerczewie. W tym roku oddano do użytku 163 komfortowe lokale, a kolejne 124 są na ukończeniu. Budowa osiedla przy ul. Opolskiej to największa inwestycja w historii Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Docelowo na tym terenie ma powstać 1100 mieszkań.

Jest bezbarwny i bezwonny, ale potrafi być bardzo groźny. Mowa o tlenku węgla, zwanym też cichym zabójcą. Szacuje się, że rocznie w Polsce z jego powodu umiera kilkadziesiąt osób, a jeszcze więcej ulega podtruciu. Przed czadem chronić może czujka, która wykrywa obecność tej śmiercionośnej substancji, alarmując domowników. Aby zdobyć takie urządzenie, można wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. 

Tylko do 15 listopada można składać wnioski do nowego miejskiego programu mieszkaniowego "POZnań - i zamieszkaj". W jego ramach można ubiegać się o najem - po cenach niższych niż rynkowe - jednego z 199 komfortowych lokali, które powstaną na Strzeszynie.

Już za chwilę lokatorzy wprowadzą się do 180 komfortowych mieszkań przy ul. Moniki Cegłowskiej. Wszystko to w ramach drugiego etapu programu "Najem z dojściem do własności" realizowanego przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W czwartek, 23 września klucze pierwszym mieszkańcom przekazał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Jak założyć własną firmę? Gdzie można ubiegać się o dotacje i na jakie przepisy trzeba zwracać uwagę? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnego szkolenia "Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami".

Jeszcze w tym roku klucze do pierwszych 163 mieszkań komunalnych przy ul. Opolskiej trafią do nowych właścicieli - Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zbliża się do końca pierwszego etapu inwestycji. To nie koniec dobrych wiadomości. Spółka otrzymała właśnie dodatkowe 28 milionów złotych, które pozwolą na budowę kolejnych lokali. 

Nawet 1500 zł mogą otrzymać mieszkańcy Poznania po 60. roku życia. To za sprawą konkursu na mikrogranty "Akademia Aktywności Senioralnej 2021", którego celem jest wspieranie inicjatyw międzypokoleniowych oraz działań aktywizujących i integrujących środowisko senioralne. Zgłoszenia ruszą już w październiku.

Liczba wyników na stronie
10