Pomóżmy zwierzakom ze schroniska i kotom wolno żyjącym
Trwa świąteczna zbiórka karmy dla zwierząt z poznańskiego schroniska i kotów wolno żyjących. Do zbiórek zachęcamy my Wydział Gospodarki Komunalnej, Schronisko dla zwierząt w Poznaniu oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów. W akcji oczywiście może wziąć udział każdy mieszkaniec, któremu leży na sercu dobro wszystkich zwierząt.
Karma dla wolno żyjących kotów
Zbiórka karmy dla kotów trwa do 24 grudnia, czyli do wigilii Bożego Narodzenia. Zachęcamy, by przekazywać pokarm o wysokiej zawartości mięsa. Przyjmowane są jedynie fabrycznie zamknięte opakowania, których data przydatności jeszcze nie upłynęła.
Zbiórka prowadzona jest w sklepach sieci ZooZakupy. To poznańska rodzinna firma, która uczestniczy w wielu akcjach wspierających zwierzęta w potrzebie. Od lat jej właściciele współpracują z WGK i poznańskim schroniskiem. Zbiórka odbywa się w poznańskich sklepach:
- przy ul. Chodzieskiej 29
- przy ul. Leszczyńskiej 192
- przy ul. Kilińskiego 14
- przy ul. Starołęckiej 235
- na os. Piastowskim 77
- na os. Pod Lipami 104
Wsparcie można przekazać także poprzez zakupy online za pośrednictwem strony internetowej www.zoozakupy.pl. Podczas realizacji zamówienia należy wybrać dowolny produkt i w komentarzu do zakupów wskazać, że jest to karma na zbiórkę.
Właściciele sklepu ZooZakupy przekażą na rzecz kotów wolno żyjących 100 kg suchej karmy.
Osoby, które wesprą zwierzęta, otrzymają filcowe zawieszki na choinkę w kształcie bombek z wizerunkiem kotów (w przypadku zakupów internetowych zostaną one dołączone do paczki).
Karma trafi do osób wspierających koty wolno żyjące w projekcie Kocia Opieka Terenowa. Więcej o tej inicjatywie może przeczytać na stronie Poznan.pl.
Kocie i psie kalendarze za prezent
Każda poznanianka i każdy poznaniak otrzyma specjalny, wyjątkowy kalendarz na 2025 rok. Można wybrać wersję kejtrową lub kociambrową. Warunek jest jeden - należy wziąć udział w naszej akcji i przekazać jakiś upominek dla zwierzaków. Co warto przynieść? Pracownicy poznańskiego schroniska donoszą, że czworonogi w listach do Świętego Mikołaja proszą o:
- kocie smaczki
- kocie puszki
- naturalne psie gryzaki
- psie smaczki
- mocne, długie treningowe smycze dla psów.
Kocie i psie prezenty można zostawiać w następujących punktach:
- Schronisko dla zwierząt, ul. Kobylepole 51 (od poniedziałku do piątku, w godz. 10-19, w soboty i niedzielę w godz. 10-15)
- Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44 (od poniedziałku do piątku, w godz. 10 - 18)
- Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18 (od wtorku do piątku w godz. 9-16 oraz w soboty i niedzielę w godz. 9-17)
- Miejska Pracownia Urbanistyczna, punkt informacyjny MPU, budynek przy ul. Za Bramką 1, trzon B, piętro 3 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-15),
- Punkt Informacji Turystycznej, ul. Stary Rynek 59/60 (od poniedziałku do soboty, w godz. 9:30 - 18:00, w niedzielę w godz. 9 - 17)
- Poznańskie Gratowiska przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284, przy ul. Wrzesińskiej 12 oraz ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie (więcej o zbiórce realizowanej w PSZOK-ach piszemy niżej).
Paka dla zwierzaka
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu już po raz czwarty zaprasza mieszkańców Poznania do udziału w zbiórce "Paka dla zwierzaka". Karma, zabawki i wyposażenie do zwierzęcych boksów, które podarują uczestnicy akcji, będą przekazane Schronisku dla zwierząt w Poznaniu.
Co można przynieść? Pracownicy schroniska zachęcają, by były to następujące rzeczy:
- mokra karmę dla kotów i psów (wysokomięsna, np. Animonda, Dolina Noteci, Rafi Premium)
- koce, ręczniki, pościel, prześcieradła
- gryzaki naturalne (np. żwacze, suszone skóry, poroże)
- kartonowe drapaki dla kotów
- ręczniki papierowe;
Schronisko prosi, by nie przynosić przedmiotów z wypełnieniem np. kołder, poduszek, materaców, dywanów.
Mieszkańcy mogą przekazywać dary dla zwierząt w każdym poznańskmi Gratowisku:
- Poznań Dębiec przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284
- Poznań Wschód przy ul. Wrzesińskiej 12
- Poznań Morasko przy ul. Meteorytowej 1
W każdym z Punktów został udostępniony pojemnik oznaczony plakatem akcji, w którym można umieszczać przekazywane rzeczy. Za przyniesione przedmioty darczyńcy otrzymają specjalne specjalnie przygotowane kalendarze ze zdjęciami czworonogów. Kociambrowe lub kejtrowe kalendarze są do odebrania przy okienkach kasowych (do wyczerpania zapasów).
Akcja trwa do 31 stycznia 2025 roku.