Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku

Wydaje się, że hasło z tytułu to oczywistość. A jednak nie! Szczególnie w chłodne dni mieszkańcy niejednego osiedla przekonują się, że nie wszyscy rozumieją tę prostą zależność, wedle której jakość powietrza, którym oddychamy jest powiązana z tym, co wrzucamy do kotłów ogrzewając domy i mieszkania.

Kampania przeciwko paleniu plastiku - grafika artykułu
Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku

Palenie tworzy sztucznych w domowych kotłach jest zabronione. Odpady spalane w taki niekontrolowany sposób (w zbyt niskiej temperaturze, bez odpowiedniego filtrowania) przyczyniają się do powstawania smogu. Zanieczyszczają powietrze, a w efekcie trują nas i stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Innym skutkiem ubocznym takiego nierozsądnego spalania plastiku jest po prostu marnowanie surowców. Spora część tworzyw sztucznych może być poddana recyklingowi, dzięki czemu można zaoszczędzić mnóstwo energii i materiałów potrzebnych do produkcji nowych opakowań.

By ograniczyć, a w konsekwencji wyeliminować takie naganne działania, Plastics Europe Polska od lat organizuje kampanie informacyjne, których celem jest wpływanie na lokalne społeczności i zachęcanie mieszkańców do proekologicznych postaw.

Podpisujemy się pod tymi apelami i również namawiamy, aby odpady z tworzyw sztucznych trafiały do żółtego pojemnika, a nie do pieca.

Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z bezpłatnych materiałów dotyczących kampanii "Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku". Można je znaleźć klikając TUTAJ.