Świąteczny klimat w Poznaniu zagościł na dobre. Od zeszłego weekendu można już odwiedzać jarmarki na placu Wolności oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W najbliższą sobotę, po kilkuletniej przerwie, powróci też Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. Na zwiedzających czekać będą takie atrakcje, jak lodowisko i XIX-wieczna wenecka karuzela. A to nie koniec niespodzianek.

24 listopada rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". W tym roku w programie znalazło się ponad 100 filmów z całego świata, które adresowane są do osób w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i potrzebach. Festiwal potrwa ponad tydzień i zakończy się 1 grudnia. Szykuje się zatem prawdziwa filmowa uczta!

25 listopada obchodzony jest dzień św. Katarzyny, patronki kolejarzy i przewoźników. Z tej okazji w weekend poprzedzający święto MPK Poznań oraz Stowarzyszenie Klub Miłośników Pojazdów Szynowych przygotowały liczne atrakcje dla zwiedzających, w tym pokazy taboru historycznego i przejażdżki kultową Maltanką. Może warto wykorzystać tę okazję i wybrać się także do Nowego Zoo, zanim zima na dobre zagości za oknem?

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem po Poznaniu kursować będzie rozświetlony tysiącami lampek i pachnący piernikami tramwaj. Tegoroczny będzie jednak wyjątkowy, bo... w czapce świętego Mikołaja. Świąteczna bimba w zupełnie nowej odsłonie będzie kursowała na linii 24. Premierowy kurs z pasażerami i pasażerkami - w sobotnie popołudnie, 16 listopada.

Poznański Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczne wydarzenie, które już kilka tygodni wcześniej wprowadza miasto w świąteczny klimat. W ten weekend nastąpi długo oczekiwane otwarcie Betlejem Poznańskiego na placu Wolności i jarmarku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z tej okazji na zwiedzających czeka szereg atrakcji, na czele z rozświetleniem imponującej, świątecznej choinki oraz występem dobrze znanego poznańskiego artysty - Mezo.

Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim właśnie stanęła nowa wystawa. "Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności" to opowieść o ludziach - żołnierzach, ale i cywilach - którzy w trakcie II wojny światowej przemierzyli tysiące kilometrów. Projekt został przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej i swoim zasięgiem objął ponad 50 państw. W Poznaniu ekspozycję można oglądać do 28 listopada.

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na cykl spacerów z przewodnikiem tropem najpiękniejszych klatek schodowych w Poznaniu. Co kryją w sobie ich wnętrza? Jakie historie przechowują mury zabytkowych kamienic? Skąd pomysł na ten niecodzienny cykl? Na te pytania odpowie Zbigniew Zachariasik, autor strony "Klatki schodowe warte Poznania" oraz albumu "Klatki schodowe w Poznaniu. Centrum, Jeżyce, Łazarz".

11 listopada to w Poznaniu okazja do podwójnego świętowania. Oprócz ogólnopolskiego Święta Niepodległości celebrujemy także (już po raz trzydziesty!) Imieniny Ulicy Święty Marcin. Przez centrum tradycyjnie przemaszeruje korowód barwnych postaci, a Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczy św. Marcinowi klucze do miasta. Oprócz tego w programie przewidziane są animacje, warsztaty, koncerty i pokazy filmowe. Jednym słowem - będzie się działo!

Zbliża się 11 listopada, dzień, który upływa poznaniakom pod znakiem rogali świętomarcińskich oraz hucznie obchodzonych Imienin Ulicy Święty Marcin. Ale jak się okazuje, Poznań zaprosił do wspólnego świętowania oraz degustacji kultowego przysmaku również inne polskie miasta. Akcja promocyjna zdążyła już dotrzeć do Bydgoszczy i Gorzowa Wielkopolskiego. Poznańskimi rogalami będą się też zajadać mieszkańcy Wrocławia.

11 listopada to dla poznaniaków dzień upływający pod znakiem rogali świętomarcińskich. Ich wypiekanie odbywa się według specjalnej receptury. Ponad 80 piekarni i cukierni z Poznania i Wielkopolski otrzymało certyfikaty zaświadczające, że ich rogale są zgodne z wszelkimi obowiązującymi ten wyrób normami.

Liczba wyników na stronie
10
Strona 1 2 3 4