W piątek, 26 kwietnia międzynarodowa agencja Fitch Ratings potwierdziła rating Poznania na poziomie A- z prognozą stabilną. To najwyższa możliwa ocena, jaką może ona przyznać polskim samorządom - równa ocenie wiarygodności kredytowej kraju. Wskazała również, że Miasto zapewnia swoim mieszkańcom usługi o wysokiej jakości. 

Sezon wiosenny wiąże się nie tylko z pojawieniem się zieleni w mieście, ale także z powrotem do podziwiania fauny i flory po zmroku. 26 kwietnia wraca Noc w Palmiarni - cykliczne wydarzenie, tak chętnie odwiedzane przez poznaniaków i poznanianki w każdym wieku.

Tradycyjnie już wraz z ostatnim weekendem kwietnia rozpoczyna się sezon linii turystycznych. Na poznańskie ulice i torowiska powrócą historyczne autobusy i tramwaje MPK Poznań. Na przejażdżkę nimi będzie można się wybrać w soboty, niedziele i święta aż do ostatnich dni września.

Trwają Europejskie Badania Warunków Życia Ludności, w związku z tym, poznaniacy i poznanianki mogą spodziewać się wizyt ankieterów pukających do drzwi. Jak podaje Urząd Statystyczny w Poznaniu, badania trwać będą do 28 lipca tego roku. 

Choć weekend majowy dopiero za tydzień, Poznań gwarantuje rozgrzewkę dla majówkowych emocji jeszcze w kwietniu. Teatr, tory wyścigowe, sceny koncertowe czy atrakcje na zewnątrz - wszystko to i jeszcze więcej czeka na poznaniaków i poznanianki w ten weekend. 

Bartosz Seifert i Paweł Piotrowski to laureaci pierwszej edycji Poznańskiej Nagrody Fotograficznej. Ponadto jury, któremu przewodniczył pisarz i fotoreporter, Filip Springer, przyznało cztery wyróżnienia. Prace można oglądać do 2 czerwca w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru.

Ze względu na kolejny etap budowy konstrukcji mostów Berdychowskich, konieczne są zmiany dla pieszych i rowerzystów. Wprowadzone zostaną w poniedziałek, 29 kwietnia po stronie Starego Miasta. Od tego dnia niedostępny będzie dolny odcinek Wartostrady, ale równolegle przywrócony zostanie ruch na górnym, przy klubie KontenerArt.

Rozliczając podatek dochodowy, każdy może przekazać 1,5 proc. wybranej organizacji pożytku publicznego. To wielkie wsparcie dla wielu stowarzyszeń i fundacji, które działają w Poznaniu i wspólnie sprawiają, że Miasto staje się lepsze.

"Na ul. Głogowskiej doszło do groźnego zdarzenia - nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek, w którym zginęła matka z dzieckiem. Trwa akcja służb". Na szczęście to tylko inscenizacja ćwiczeń policji i straży pożarnej, do których dojdzie w piątek, 26 kwietnia. 

Jak skutecznie wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia? Jakie są podstawowe zasady alarmowania, ewakuacji i schronienia? O czym należy pamiętać, udzielając pierwszej pomocy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na uczniów, biorących udział w pilotażowym programie "Edukacja z wojskiem". W akcję włączą się również szkoły z Poznania.

W Poznaniu działają setki organizacji pozarządowych. To stowarzyszenia i fundacje, które organizują warsztaty, zajęcia i spotkania dla poznaniaków w każdym wieku. Często korzystają przy tym z dofinansowań unijnych lub rządowych. Aby je jednak dostać, potrzebują tzw. wkładu własnego - i właśnie w tym pomoże im Miasto. Pilotażowy konkurs właśnie ruszył. 

Wyjątkowe odkrycie w Bibliotece Uniwersyteckiej - w Poznaniu odnaleziono kolejne książki z prywatnej biblioteki Jakuba i Wilhelma Grimmów. To 27 woluminów, które wcześniej uważane były za zaginione podczas wojny. Dla badaczy są one bezcennym źródłem wiedzy o słynnych braciach i ich baśniach.

Od 1 do 3 maja (środa-piątek) zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Z uwagi na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja , w piątek zostaną wprowadzone zmiany na liniach nr 2, 3, 5, 9, 13 i 16, których trasy przebiegają przez centrum Poznania.

Do 15 maja można wysłać prace na konkurs związany z wybudowaną w zeszłym roku kładką w Owińskach. Łączy ona gminę Czerwonak, Suchy Las i Poznań. 

Ruszyła sprzedaż biletów na Memoriał Czesława Cybulskiego. Głównym punktem tegorocznej edycji będzie konkurs rzutu młotem z udziałem największych gwiazd tej konkurencji. Na Stadionie POSiR Golęcin nie zabraknie również rywalizacji na bieżni i skoczniach. 

W ostatnim czasie do urzędu miasta wpływało więcej niż zwykle wniosków o rejestrację pojazdów. Dlatego w wybrane soboty kwietnia, maja i czerwca uruchomione zostaną dodatkowe dyżury w urzędzie przy ul. Gronowej 22a. Wizyty na 27 kwietnia oraz 11 maja można już umawiać poprzez stronę poznan.pl oraz miejską infolinię Poznań Kontakt pod numerem tel. 61 646 33 44.

W piątek, 26 kwietnia ogłoszeni zostaną zwycięzcy pierwszej edycji Poznańskiej Nagrody Fotograficznej. Wernisaż wystawy pokonkursowej w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru połączony będzie ze spotkaniami autorskimi, które poprowadzi pisarz, fotoreporter i przewodniczący jury, Filip Springer. Atrakcji nie zabraknie także w sobotę.

Klony, modrzewie, jarzęby - takie sadzonki będzie można dostać na poznańskich Gratowiskach już w najbliższy czwartek. Wystarczy przywieźć tam problemowe odpady, by w zamian otrzymać drzewko. 

Dlaczego szczepienia ochronne są ważne? Czy trzeba się ich bać? Po co szczepić przeciwko chorobom, które już nie występują? Na te wszystkie pytania odpowiedzą specjaliści poznańskiego sanepidu już w najbliższy czwartek, w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień. 

Kolejna osiedlowa ulica w Poznaniu została przebudowana. Ul. Architektów na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice jest teraz bezpieczna i komfortowa. Piesi zyskali wygodne chodniki, a kierowcy - zatoki postojowe.

Najbliższy weekend to doskonała okazja, by dołączyć do programu OK Poznań - i tym samym móc korzystać z wielu zniżek. Punkt Obsługi Klienta przy ulicy Głogowskiej 16 będzie wyjątkowo otwarty w najbliższą sobotę. 

Poznańskie Centrum Świadczeń otrzymało Nagrodę Karty Różnorodności za działalność Centrum Inicjatyw Rodzinnych na rzecz budowania spójności społecznej. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest firmom, samorządom i instytucjom, które upowszechniają równość i włączanie. 

Liczba wyników na stronie
30